RODMToruń

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

03.04.2017 „Ład Światowy Anno Domini 2017” RODM Toruń

W dniach 29-30 marca 2017 r. w Pałacu w Ostromecku koło Bydgoszczy miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Ład Światowy Anno Domini 2017”, w której partnerem był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

Ponad dwudziestu prelegentów zaprezentowało swoje referaty, które podzielone zostały na kilka paneli: zmiany paradygmatów w teorii stosunków międzynarodowych, Rosja na arenie międzynarodowej, historyk myśli politycznej wobec teorii stosunków międzynarodowych oraz stary/nowy ład międzynarodowy. Słowo wstępne i oficjalne otwarcie zapowiedział dr hab. Marcin Czyżniewski z UMK w Toruniu.

Kulminacją pierwszego dnia była wideokonferencja z prof. Walterem Block’iem z Loyola Universuty New Orleans poświęcona libertarianizmowi. Rozmowę prowadził dr Łukasz Dominiak z UMK w Toruniu.

W konferencji udział wziął nasz pracownik dr Krystian Chołaszczyński który zaprezentował referat dotyczący ładu w Afryce oraz możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji na tym najszybciej rozwijającym się kontynencie świata. Dr Chołaszczyński skupił się na takich aspektach jak: nieskończony proces dekolonizacji, problemach tożsamościowych, rosnącej roli Grupy BRICS jako alternatywy dla dotychczasowych donatorów czy pozycji Unii Afrykańskiej w zapewnianiu kontynentalnego pokoju.

PODZIĘKOWANIE DLA RODM TORUŃ


ZOBACZ DOKUMENT PDF
facebook