RODMToruń

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

11.09.2017 Spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej RODM Toruń poleca

W siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy ul. Św. Józefa 23/35 w Toruniu w dniu 11 września 2017 r. o godzinie 11:00, zorganizował spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej - Panią Anna Barbarzak.

Pani Ambasador miała wykład pt. "Współpraca międzynarodowa samorządów, uczelni i instytucji kultury". Dużo uwagi Pani Ambasador poświęciła współpracy polskich instytucji samorządowych z greckimi partnerami na polu współpracy gospodarczej, naukowej i wymiany kulturalnej, a także kwestii wymiany naukowej i studenckiej w ramach programów m. in. Erasmus +.

W wydarzeniu uczestniczyło osoby z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Przybycie Pani Ambasador cieszyło się zainteresowaniem mediów, którzy skorzystali z okazji i przeprowadzili interesujące wywiady. Pojawili się przedstawiciele TV Trwam, TV Toruń oraz Radia PiK.

Poza tym, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu terytorialnego z Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Urzędu Miasta w Toruniu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ze względu na zakres tematyczny jaki poruszyła Pani Ambasador, na wydarzenie przybyli przedstawiciele biur międzynarodowych z uczelni Pomorza i Kujaw takich jak: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Całe spotkanie trwało ponad dwie godziny i poruszone bardzo ważne kwestie związane z współpracą polsko-grecką. Po wydarzeniu uczestnicy udali się na wcześniej przygotowany poczęstunek. Dobra atmosfera trwała do końca i po wymianie danych teleadresowych, oraz obietnicy stałych kontaktów, nastąpiło oficjalne zakończenie.

Zapraszamy na relację fotograficzną


facebook