RODMToruń

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WYKŁADY I WARSZTATY RODM TORUŃ W 2018 ROKU


Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu organizuje wykłady i warsztaty na tematy polskiej i międzynarodowej polityki.


19.04.2018 Wykład: "Wybitne Polki - postacie w historii naszej Ojczyzny" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zorganizował wykład mgr Agnieszki Szwajkowskiej-Ludwig "Wybitne Polki - postacie w historii naszej Ojczyzny".

WIĘCEJ INFORMACJI

18.04.2018 Wykład: "Geopolittyka i geostrategia Polski" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład doktora Krystiana Chołaszczyńskiego Wiśniewskiego "Geopolittyka i geostrategia Polski"

WIĘCEJ INFORMACJI

18.04.2018 Wykład: "NATO. Na straży bezpieczeństwa Europy i Polski" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład doktora Jana Wiśniewskiego "NATO. Na straży bezpieczeństwa Europy i Polski"

WIĘCEJ INFORMACJI

17.04.2018 Wykład: "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład doktora Krystiana Chołaszczyńskiego "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków"

WIĘCEJ INFORMACJI

12.04.2018 Wykład: "Polskie drogi do niepodległości" RODM Toruń poleca

W Szkole Podstawowej w Opokach, położonych na pięknych Kujawach, odbył się wykład dr. Jana Wiśniewskiego, poświęcony "Polskim drogom do niepodległości".

WIĘCEJ INFORMACJI

13.04.2018 Wykład: "Co Polska dała światu - uczmy się być dumni" RODM Toruń poleca

Osiągnięcia polityczne, kulturalne i naukowe były przedmiotem zajęć, przeprowadzonych przez dr. Jana Wiśniewskiego z RODM-u w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.04.2018 Wykład: "Co Polska dała światu - uczmy się byc dumni" RODM Toruń poleca

Osiągnięcia polityczne, kulturalne i naukowe były przedmiotem zajęć, przeprowadzonych przez dr. Jana Wiśniewskiego z RODM-u w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.04.2018 Wykład: "Polskie drogi do niepodległości" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej był organizatorem zajęć pt. "Polskie drogi do niepodległości".

WIĘCEJ INFORMACJI

12.04.2018 Wykład: "Francja: historia, kultura i współczesność" RODM Toruń poleca

Historia Francji jest interesująca. Kraj położony w Europie Zachodniej już od średniowiecza odgrywał znaczącą rolę w życiu politycznym, kulturalnym i gospodarczym Europy.

WIĘCEJ INFORMACJI

11.04.2018 Wykład: "Terroryzm i ceberterroryzm we wspólczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski" RODM Toruń poleca

Historia oraz współczesność terroryzmu oraz zagrożenia wynikające z cyberterroryzmu były przedmiotem wykładu dr. Jana Wiśniewskiego - koordynatora RODM-u w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

11.04.2018 Wykład: "Od Witelona do Karpińskiego - polski Leonardo da Vinci oraz Bill Gates" RODM Toruń poleca

Wielkie odkrycia polskich naukowców na przestrzeni historii były tematem wykładu dr. Grzegorza Osińskiego w Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Golubiu Dobrzyniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.04.2018 Wykład: "Od Witelona do Karpińskiego - polski Leonardo da Vinci oraz Bill Gates" RODM Toruń poleca

Wielkie odkrycia polskich naukowców na przestrzeni historii były tematem wykładu dr. Grzegorza Osińskiego w siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu

WIĘCEJ INFORMACJI

16.03.2018 Wykład: "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski" RODM Toruń poleca

Dnia 16.03.2018 r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbył się wykład koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, dr Jana Wiśniewskiego. Temat wykładu brzmiał: "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski".

WIĘCEJ INFORMACJI

16.03.2018 "Warsztaty pracy korespondenta prasowego" RODM Toruń poleca

Dnia 16 marca 2018 roku o godzinie 10:00 w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się warsztaty zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Tematykę: "Warsztaty pracy korespondenta prasowego" poprowadziła redaktor Katarzyna Cegielska.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.03.2018 Wykład: "Promowanie Polski kreatywnej i innowacyjnej" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty międzynarodowej zorganizował wykład "Promowanie Polski kreatywnej i innowacyjnej - warsztaty telewizyjno - informatyczne" które poprowadził mgr Bartłomiej Olchowik. Wykład odbył się 16 marca 2018 roku o godzinie 10:00 na terenie Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.03.2018 Wykład pt.: "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej. Studium przypadków". RODM Toruń poleca

Dnia 13 marca 2018 r. na terenie Biblioteki Miejskiej w przepięknej miejscowości o nazwie Golub-Dobrzyń miał miejsce wykład pt.: "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej. Studium przypadków". Wydarzenie było organizowane przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu w porozumieniu z Biblioteką Miejską.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.03.2018 Wykład i dyskusja: "100 lat razem: ludzie, historia, przyszłość" RODM Toruń poleca

Dnia 5 marca 2018 r. w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miało miejsce spotkanie z zastępcą szefa misji Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce, Wiceambasadorem Johnem C. Law'em.

WIĘCEJ INFORMACJI

22.02.2018 Wykład: "Wybitne Polki - postacie w historii naszej Ojczyzny" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zorganizował wykład mgr Agnieszki Szwajkowskiej-Ludwig "Wybitne Polki - postacie w historii naszej Ojczyzny". Wykład odbył się 22.02.2018 r. w Aleksandrowie Kujawskim.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.02.2018 Wykład: "Polish history in a nutshell" RODM Toruń poleca

Dnia 21 lutego 2018 r., w ramach Welcome Days dla studentów zagranicznych rozpoczynających studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, konsultant Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, dr Krystian Chołaszczyński przeprowadził wykład pt.: "Polish history in a nutshell".

WIĘCEJ INFORMACJI

17.02.2018 Wykład: "NATO. Na straży bezpieczeństwa Europy i Polski" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład doktora Jana Wiśniewskiego "NATO. Na straży bezpieczeństwa Europy i Polski". Wykład odbył się 17.02.2018 r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

16-18.02.2018 Warsztaty: "Wybrane aspekty komunikacji społecznej i dialogu międzykulturowego" RODM Toruń poleca

W dniach 16-18 lutego w murach WSKSiM odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodzieży z całej Polski. W ramach tych warsztatów swoje zajęcia zatytułowane Wybrane aspekty komunikacji społecznej i dialogu międzykulturowego poprowadził również mgr Mateusz Kaleta. W ramach zajęć, młodzież miała możliwość poznania technik komunikacji oraz ich wykorzystania w praktyce. Ćwiczenia praktyczne cieszyły się bardzo dużym zaangażowaniem uczestników warsztatów.

WIĘCEJ INFORMACJI

16-17.02.2018 Wykład: "Współczesne Gwiezdne Wojny - nowe technologie militarne i ich zastosowanie" RODM Toruń poleca

W dniach 16 i 17 lutego 2018 r. odbyły się wykłady Koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, dra Jana Wiśniewskiego skierowane do młodzieży z całej Polski uczestniczącej w warsztatach dziennikarskich w WSKSiM w Toruniu. Dr Jan Wiśniewski podjął dwa bardzo ważne, aktualne tematy związane z bezpieczeństwem i obronnością naszego kraju Jeden z podjętych tematów w tych dniach to "Współczesne Gwiezdne Wojny - nowe technologie militarne i ich zastosowanie".

WIĘCEJ INFORMACJI

16.02.2018 Wykłady:
"NATO. Na straży bezpieczeństwa Europy i Polski"
"Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski"
RODM Toruń poleca

Dnia 16 lutego 2018 r. w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie odbyły się wykłady Koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, dra Jana Wiśniewskiego. Zaprezentowane zostały dwa bardzo ważne w obecnym czasie tematy: "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski" oraz "NATO. Na straży bezpieczeństwa Europy i Polski".

WIĘCEJ INFORMACJI

02.02.2018 Wykłady o bezpieczeństwie międzynarodowym dla młodzieży w Solcu Kujawskim RODM Toruń poleca

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim 2 lutego 2018 r. odbyły się wykłady dr Jana Wiśniewskiego - koordynatora RODm w Toruniu, który zaprezentował tematykę związaną z bezpieczeństwem międzynarodowym

WIĘCEJ INFORMACJI

26.01.2018 warsztaty "Polish culture and history" dla studentów zagranicznych RODM Toruń poleca

W piątek 12 stycznia Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu przeprowadził warsztaty "Polish culture and history" dla studentów zagranicznych, którzy przyjechali do Polski z Kolumbii, Mongolii, Peru, Kazachstanu, Ukrainy, Izraela, Turkmenistanu, Tajlandii i Argentyny. Warsztaty połączone były ze spotkaniem integracyjnym ze studentami zagranicznymi przebywającymi w WSKSiM w ramach programu Erasmus+ oraz z ich mentorami.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.01.2018 Z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu o prawach człowieka. RODM Toruń poleca

W piątek 26 stycznia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie konsultantów z RODM z młodzieżą licealną. Tym razem mgr Mateusz Kaleta przedstawił wykład dotyczący historii praw człowieka w Europie i na świecie. Starał się także przybliżyć rozumienie tego pojęcia, przypomniał o generacjach praw oraz ich najważniejszych cechach.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.01.2018 Finał OKRĘGOWY LIX edycji Olimpiady Wiedzy.
LIX edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym pod hasłem: "Demokracja - istota, cele i ich realizacja" i wykład "Teorie demokracji".
RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu był partnerem LIX edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tematem tegorocznej edycji Olimpiady było hasło: "Demokracja - istota, cele i ich realizacja".

W ramach eliminacji wojewódzkich LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym odbył się również wykład dr Artura Laski pt. "Teorie demokracji". Wystąpienie miało miejsce w Auli INP UKW o godz. 11:00

WIĘCEJ INFORMACJI

13.01.2018 WYkład: Protokół dyplomatyczny. Precedencja stanowisk w Rzeczypospolitej Polskiej - wymiar dyplomatyczny, rządowy i samorządowy RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zorganizował wykład "Protokół dyplomatyczny. Precedencja stanowisk w Rzeczypospolitej Polskiej - wymiar dyplomatyczny, rządowy i samorządowy", który przeprowadził dr Paweł Adam Makowski.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.01.2018 WYkład: Zmiany klimatyczne i ich wpływ na stosunki i prawo międzynarodowe. RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zorganizował wykład "Zmiany klimatyczne i ich wpływ na stosunki i prawo międzynarodowe.", który przeprowadził dr Przemysław Osóbka

WIĘCEJ INFORMACJI

13.01.2018 WYkład: Wielcy Polacy w kulturze - naukowcy i wynalazcy RODM Toruń poleca

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zorganizowały wykład "Wielcy Polacy w kulturze - naukowcy i wynalazcy", który przeprowadziła mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig

WIĘCEJ INFORMACJI
facebook