RODMToruń

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

20.01.2018 Finał OKRĘGOWY LIX edycji Olimpiady Wiedzy.
LIX edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym pod hasłem: "Demokracja - istota, cele i ich realizacja" i wykład "Teorie demokracji".
RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu był partnerem LIX edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tematem tegorocznej edycji Olimpiady było hasło: "Demokracja - istota, cele i ich realizacja".

Finał wojewódzki odbył się 20 stycznia 2018 r. w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W Olimpiadzie udział wzięło 55 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy pomyślnie przeszli Zawody Szkolne Olimpiady.

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch etapach. Najlepsi uczniowie w etapie pisemnym (test) zostali zakwalifikowani do etapu ustnego. Pięć osób odbyło rozmowę z komisją egzaminacyjną na podstawie wylosowanych pytań problemowych. Do Zawodów Centralnych awansowało pięcioro następujących uczniów:

Paweł Daroszewski, Bartosz Lusiak, Kamil Kalka z I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
Krzysztof Kropidłowski z VI LO w Bydgoszczy
Jeremi Cierzniakowski z V LO w Toruniu


W ramach eliminacji wojewódzkich LIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym odbył się również wykład dr Artura Laski pt. "Teorie demokracji". Wystąpienie miało miejsce w Auli INP UKW o godz. 11:00


facebook