RODMToruń

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

13.03.2018 Wykład pt.: "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej. Studium przypadków". RODM Toruń poleca

Dnia 13 marca 2018 r. na terenie Biblioteki Miejskiej w przepięknej miejscowości o nazwie Golub-Dobrzyń miał miejsce wykład pt.: "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej. Studium przypadków". Wydarzenie było organizowane przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu w porozumieniu z Biblioteką Miejską.

Wykład poprowadził konsultant Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, dr Krystian Chołaszczyński. Poruszony temat był dla słuchaczy niezwykle interesujący. Ma to niewątpliwie związek z obecnymi relacjami polsko-izraelskimi oraz nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.Słuchacze nie tylko wysłuchali heroicznych przykładów ratowania współobywateli żydowskiego pochodzenia przez Polaków podczas II wojny światowej, lecz także mogli obejrzeć wystawę poświęconą temu tematowi przygotowaną przez RODM w Toruniu.

Na koniec konsultant dr Krystian Chołaszczyński otrzymał kwiaty w podziękowaniu za wykład oraz zaproszenie na kolejny, który został zaplanowany na kwiecień 2018 r.


facebook