SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

20.03.2019 Pierwsze spotkanie koordynatorów i konsultantów sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej w projekcie na lata 2019-2021 RODM Toruń

W dniach 19-20 marca 2019 r. w Warszawie miało miejsce spotkanie Koordynatorów i Konsultantów Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowych, które zostało zorganizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wyjątkowość tego spotkania polegała na tym, że oficjalnie zainaugurowano działalność Ośrodków na lata 2019-2021. Po raz drugi, toruński RODM będzie prowadziła Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na spotkaniu Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Szymon Szynkowski vel Sęk rozdał certyfikaty potwierdzające tenże fakt.Podczas spotkania zostały przedstawione główne priorytety dyplomacji publicznej na 2019 r.: Polska zaangażowana oraz Polska obywatelska i solidarna.

Na spotkaniu RODM Toruń reprezentował Zastępca Koordynatora, dr Krystian Chołaszczyński. W skład zespołu Ośrodka wchodzą również: Koordynator dr Jan Wiśniewski oraz mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig – Konsultant.

Fot. Gabriel Piętka / MSZ.
facebook