SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

11.07.2019 Wykłady w RODM Toruń RODM Toruń

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu odwiedziła młodzież ze Stowarzyszenia "Radosny Zakątek", aby uczestniczyć w warsztatach telewizyjnych Bartłomieja Olchowika "Promowanie Polski kreatywnej i innowacyjnej", poznać od kulis prace telewizji, nowoczesną technikę i możliwości jakie stwarza.

Każdy mógł stanąc za kamerą i poczuć się prawdziwym operatorem, realizatorem obrazu, zwiedzić garderoby w których przygotowują się goście Telewizji TRWAM. Od tej oglądając program telewizyjny będą wiedzieli ile pracy należy włożyć w jego wyemitowanie oraz co dzieje się poza kadrem.


Drugi punkt pobytu młodzieży to wykład doktora Krystiana Chołaszczyńskiego - naukowo specjalizujący się w etnopolityce - o "WIelkich Polakach w nauce i kulturze światowej w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Historia tych wydarzeń - coraz bardziej odległych - są niezbędną wiedzą dla młodego pokolenia, a opowiedziane w ciekawy, przystępny sposób na długo pozostaną w pamięci kształtując tożsamość narodową dorastających Polaków.


facebook