SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

03.07.2019 Szczyt Bałkanów Zachodnich Poznań 2019 RODM Toruń

Szczyt Bałkanów Zachodnich Poznań 2019 odbędzie się w dniach 3-5 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 4 lipca spotkają się w Poznaniu ministrowie spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych oraz gospodarki. 5 lipca odbędzie się Szczyt Liderów – szefowie państw lub rządów partnerów Procesu Berlińskiego rozmawiać będą o najważniejszych sprawach dla regionu Bałkanów Zachodnich.

Spotkaniom na najwyższym szczeblu towarzyszyć będą trzy wydarzenia: Forum Think Tanków przeznaczone dla ekspertów, Forum Społeczeństwa Obywatelskiego - platformę wymiany doświadczeń i współpracy dla organizacji pozarządowych oraz Forum Biznesu, którego celem będzie pomoc przedsiębiorcom w nawiązaniu kontaktów i pogłębieniu specjalistycznej wiedzę.

Wydarzenia te wpisują się w priorytety polskiego przewodnictwa w Procesie Berlińskim, inicjatywy zapoczątkowanej przez Niemcy i łączącej partnerów z Bałkanów Zachodnich i niektórych państw Unii Europejskiej. Priorytety polskiego przewodnictwa to: gospodarka, wzajemne powiązania, społeczeństwo obywatelskie i bezpieczeństwo.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Publikacja: „Learning from the Past, Preparing for the Future”

Program

Na Szczyt Bałkanów Zachodnich w Poznaniu składają się: Forum Think Tanków (3 lipca), Forum Społeczeństwa Obywatelskiego (4 lipca), Forum Biznesu (4 lipca), Spotkania ministerialne (4 lipca) oraz Szczyt Liderów (5 lipca).

Zgłoszenie

Zgłoszenie udziału w szczycie. Informacje dla dziennikarzy znajdują się w zakładce „Dla mediów”.

Wydarzenia

Polskie przewodnictwo w Procesie Berlińskim to nie tylko Szczyt Bałkanów Zachodnich, ale także wiele innych wydarzeń – spotkań, warsztatów, seminariów i konferencji, realizujących priorytety polskiej prezydencji.

Dokumenty

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami z dotychczasowych Szczytów Bałkanów Zachodnich – w Berlinie, Wiedniu, Paryżu, Trieście i Londynie.


Źródło: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/sbz-poznan
facebook