SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

28.10.2019 Wizyta prof. Alberta Wei-min Tanga i wykłady gościnne zorganizowane przez RODM Toruń RODM Toruń

W dniach 28 – 30 października 2019 r. gościem Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu był prof. Albert Wei-min Tang z Papieskiego Katolickiego Uniwersytetu Fu Jen w New Taipei, na Tajwanie.

Pan Profesor wygłosił serię wykładów poświęconych historii, kulturze i sztuce tajwańskiej oraz chińskiej. Spotkania zorganizowane przez RODM Toruń miały miejsce w dwóch ośrodkach: Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz w Szkole Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu.

Tematy, które Pan Profesor wygłosił brzmiały:

  • Visual media and Inter-Cultural Studies: an Introduction Shanghai and Catholic Arts
  • Chinese Cinema(s) in Focus: an introduction. Basic conceptualisation of Sinophone Cinema(s) and key issues in Golden Horse Award case
  • Inter-Asian Cultural Studies: Hakka Chinese Indian. Explore how IACS problematics deal with this diasporic group
  • Jewish SHANGHai: Jews’ involvement in media and cultural production in Shanghai

Młodzież szkolna oraz akademicka tłumnie przybywała na spotkania z profesorem z Tajwanu. Wszyscy wykazywali olbrzymie zainteresowanie. Po wykładach można było zadawać pytania, których było bardzo dużo, jednak ograniczenia czasowe nie pozwalały na zadanie ich wszystkich.

Profesor Albert Wei-min Tang jest specjalistą w zakresie kinematografii, wizualizacji i sztuki dalekowschodniej. Jest pełnoetatowym wykładowcą oraz kieruje pracami biura współpracy międzynarodowej. Pełni również obowiązki kierownika rady programowej na wydziale sztuki komunikacji. /p>

facebook