SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

20.05.2020 The South China Sea Dispute RODM Toruń poleca

Wykład anglojęzyczny prof. Felipe Salvosy II z Papieskiego i Królewskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza w Manili (Filipiny) pt.: „The South China Sea Dispute”

W dobie pandemii koronawirusa, kiedy wszyscy przebywamy w domu i czekamy aż to się skończy, dzięki nowoczesnym technologiom świat staje się bliższy. Możemy spotkać się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, którzy mogą przebywać na drugim krańcu świata. Stąd pomysł tego wydarzenia.

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu, razem z Biurem Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, oraz Papieskim i Królewskim Uniwersytetem Świętego Tomasza w Manili na Filipinach, zapraszają na wyjątkowy wykład. Prof. Felipe Salvosa II w krótkim anglojęzycznym wykładzie przedstawi temat: „The South China Sea Dispute”.Obszar Morza Południowochińskiego stał się ostatnio centrum zainteresowań wielu specjalistów i polityków. Głównie to zasługa poczynań Chińskiej Republiki Ludowej. Spór ten ma swoje konsekwencje w regionalnych relacjach w Azji Południowowschodniej. O tym opowie nasz gość specjalny, prof. Felipe Salvosa II.

Profesor Felipe F. Salvosa II jest kierownikiem programu na kierunku dziennikarstwo prowadzonym na Papieskim i Królewskim Uniwersytecie Świętego Tomasza (UST) w Manili, gdzie nadzoruje program nauczania, pracę wykładowców oraz studentów, zarówno na poziomie studiów licencjackich, jak i magisterskich. Jednocześnie jest recenzentem i opiniodawcą w czasopiśmie „The Varsitarian”. Jest to 92-letna oficjalna publikacja studencka na Uniwersytecie Świętego Tomasza. Profesor jest także naukowcem zatrudnionym w Centrum Badań Kultury, Sztuki i Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie Świętego Tomasza. Doświadczenie dziennikarskie Profesora F. F. Salvosy obejmuje kilka publikacji, wśród których są teksty umieszczone w londyńskim „Financial Times”, „BusinessWorld” oraz w „Manila Times”. Obecnie jest redaktorem PressOne.PH, witryny internetowej z wiadomościami i informacjami.
facebook