SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

25.06.2020 Konkursy o tematyce społeczno-prawnej dla szkół ponadpodstawowych RODM Toruń poleca

W ramach działań edukacyjnych Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu zostały przygotowane i przeprowadzone dwa konkursy o tematyce społeczno-prawnej dla szkół ponadpodstawowych.

Zagrożenia i problemy współczesnego świata

Pierwszy konkurs pod hasłem „Zagrożenia i problemy współczesnego świata” polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej przedstawiającej konflikty i problemy, z jakimi boryka się obecnie społeczeństwo globalne. W tej kategorii pierwszą nagrodę zdobył uczeń Zespołu Szkół w Mogilnie Jan Grzechowski z kl. I a LOG.

Prawa człowieka we współczesnym świecie

Drugi konkurs pod hasłem „Prawa człowieka we współczesnym świecie” polegał na przygotowaniu plakatu będącego własną interpretacją konkursowego hasła. W pierwszej trójce nagrodzonych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie. Jury nagrodziło w konkursie I miejscem pracę Mariki Domachowskiej z kl. I c LOG.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a udziałów w nich wzięli uczniowie kilku szkół województwa kujawsko-pomorskiego.

Wszystkim bardzo dziękujemy i gratulujemy!!!

Laureaci i wyróżnieni w obu konkursach zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi przekazanymi przez RODM Toruń w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Fot. z przekazania nagród uczniom w Zespole Szkół w Mogilnie
facebook