SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

01.07.2020 Debata poświęcona perspektywom rozwoju oświaty polonijnej i szkolnictwa polskiego za granicą RODM Toruń poleca

Pragniemy wszystkich zainteresowanych zaprosić na debatę poświęconą perspektywom rozwoju oświaty polonijnej i szkolnictwa polskiego za granicą. Wydarzenie odbędzie się 9 lipca 2020 r. w trybie online.

Pragniemy porozmawiać na temat szkół społecznych prowadzonych przez polonijne organizacje oświatowe, stowarzyszenia rodziców, polskie parafie, które są ważnym elementem oświaty polonijnej i szkolnictwa polskiego za granicą; a zwłaszcza na temat problemów, potrzeb i oczekiwań oświatowych środowisk polonijnych w Europie Zachodniej oraz Polaków na Wschodzie wobec władz i instytucji RP z jednej strony, a z drugiej możliwością wsparcia merytorycznego, organizacyjnego i finansowego ze strony krajowych ośrodków i centrów oświatowych.

Udział w niej potwierdził Pan Minister Jan Dziedziczak - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą.


facebook