SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

13.03.2021 Sympozjum: Oblicza przemian cywilizacyjnych RODM Toruń

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Instytut im. św. Jana Pawła II "Pamięć i Tożsamość" zorganizowali sympozjum z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy - "Oblicza przemian cywilizacyjnych".

Kolejne wydarzenie zorganizowane przez RODM Toruń za nami.

Zostały wspaniałe wspomnienia!

Dnia 13 marca 2021 r. współorganizowaliśmy sympozjum: "Oblicza przemian cywilizacyjnych".

Wydarzenie zgromadziło specjalistów z rożnych dziedzin. Było transmitowane przez telewizję oraz Internet.

W pierwszej części udział wzięli: o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor-Założyciel WSKSiM Toruń; ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski; dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy; ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, KUL Lublin.

Prelegenci omawiali bieżącą sytuację mediów.

W drugiej części głos zabrali: red. Michał Karnowski, dziennikarz, tygodnik „Sieci”; red. Wojciech Reszczyński, Polskie Radio; dr Grzegorz Osiński, wykładowca WSKSiM; red. Dariusz Pogorzelski, dziennikarz, TV Trwam i Nasz Dziennik.

Moderatorem był dr Krystian Chołaszczyński, zastępca koordynatora RODM Toruń.Sympozjum: "Oblicza przemian cywilizacyjnych" z dnia 13.03.2021 r.

Było to niezwykłe wydarzenie pomimo faktu, że organizowane w formie hybrydowej. Z zachowaniem pandemicznych obostrzeń tylko niewielka grupa mogła być osobiście. Wszyscy uczestnicy zgodzili się co do tego, że najważniejszy jest kontakt między uczestnikami, jak również kolejne podobne wydarzenia w celu wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń.

Podkreślić trzeba zainteresowanie osób uczestniczących w debacie, a później w dyskusji na podstawowe tematy zawarte w wystąpieniach prelegentów. Zachęcamy do udziału w innych wydarzeniach organizowanych przez RODM Toruń.
Sympozjum odbyło się w Toruniu, 13 marca 2021
w Auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej
ul. Droga Starotoruńśka 3