SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

11.05.2021 Międzynarodowa, Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa On-Line „#visualization Słowo – Obraz – Dźwięk” RODM Toruń

Obecne czasy są niepokojące. Wydawać by się mogło, że w dobie pandemii, gdy wiele instytucji jest zamkniętych, działania bieżące zostaną przesunięte na bliżej nieokreślony czas przyszły. Nic bardziej mylnego. Działamy i w swej pracy osiągamy niebywałe sukcesy.

Konferencja organizowana była przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu, Koło Naukowe Medioznawców działające przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej WSKSiM. Wydarzenie miało na celu przybliżyć tematykę funkcjonowania nowych mediów w społeczeństwie, a zwłaszcza process wizualizacji.

Nowa sytuacja wymaga zastosowania nowatorskich rozwiązań. W związku z tym cała konferencja odbyła się w cyberświecie. Najwyższej klasy specjaliści omówili najważniejsze kwestie związane z obecną pandemią, nowymi technologiami i odpowiedzią ze strony świata dziennikarskiego.

Wśród prelegentów byli eksperci z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Papieskiego i Królewskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza w Manili (Filipiny), St. Xavier’s College, Kalkuta (Indie), Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Scuola Superiore Carolina Albasio (Włochy), Universidad Panamericana (Meksyk) oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Odzew przerósł oczekiwania. Ponad 1 000 osób oglądało konferencję, która w formie streamingu była nadawana na żywo.LINK BEZPOŚREDNI DO YOUTUBE