SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

24.05.2021 Wykład online: "Oblicza populizmu na świecie" RODM Toruń

Wydaję się, że pojęcie populizmu na naszych oczach zmienia swoje podstawowe znaczenie. Wiele osób używających tego terminu, już na początku nadaje mu negatywne brzmienie. Bycie populistą współcześnie jest trudne. Wiele negatywnych aspektów współczesnego świata właśnie przypisuje się działaniom osób, które mają parać się „populizmem”.

Czy jednak rozumiemy istotę tego pojęcia? Jego prawdziwe znaczenie oraz co dla polityki ma do zaproponowania? O tym jest kolejny wykład online zrealizowany przez zespół Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz zaproszonego eksperta.

Tym razem, o obliczach populizmu na świecie, rozmawiać będą dr Marcin Polakowski (Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych, Oddział w Płocku), oraz zastępca koordynatora toruńskiego Ośrodka, dr Krystian Chołaszczyński.

MARCIN POLAKOWSKI

politolog, doktor nauk społecznych z zakresu nauk o polityce, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w problematyce funkcjonowania współczesnych państw demokratyczno-liberalnych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki populizmu, wielokulturowości, antysystemowości i globalizmu/antyglobalizmu. Nieobce są mu kwestie konfliktów kulturowych we współczesnych społeczeństwach demokratycznych (w tym tematyka tzw. wojen kulturowych i ich konsekwencje w sferze polityki i funkcjonowania demokracji), jak również współczesna teoria i filozofia polityki oraz myśl polityczna.


Zapraszamy do obejrzenia tego arcyciekawego wykładu online!