SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

18.11.2021 Prof. Zekiye Tamer Gencer z gościnnymi wykładami RODM Toruń

Prof. Zekiye Tamer Gencer z gościnnymi wykładami dla studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz dla uczniów w Szkole Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu

W dniach od 15 do 18 listopada 2021 r. gościliśmy Panią prof. Zekiye Tamer Gencer z Sivas Cumhuriyet University w Turcji. Jest to efekt dobrej współpracy między Akademią Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i turecką jednostką, które realizują świetny program Erasmus+.

Wydarzenie, które miało miejsce (cykl wykładów i warsztatów) było możliwe do zrealizowania dzięki głębokiej i owocnej współpracy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Toruniu.

Prof. Zekiye Tamer Gencer przedstawiła następujące tematy dla społeczności studenckiej AKSiM:

  • Czym jest „public relations”? Perspektywa porównawcza.
  • Wprowadzenie od „public relations” na płaszczyźnie służby zdrowia.
  • Komunikacja w służbie zdrowia.
  • Kampanie komunikacyjne w służbie zdrowia.

Nasz gość zaprezentował ponadto wykłady i warsztaty z zakresu tradycji, kultury i tureckich zwyczajów dla uczniów szkoły podstawowej.

Młodzież była niezwykle poruszona i zadowolona z tego niezwykłego spotkania. Zwłaszcza, że miała możliwość posmakowania tureckich przysmaków.

Już zaczęto obmyślać plan kolejnego podobnego kulturalno-językowego doświadczenia.

Na spotkanie i wykłady tłumnie przybyli też studenci z kierunku dziennikarskiego oraz politologicznego AKSiM.

Po oficjalnych spotkaniach, nie mogło zabraknąć części mniej formalnej. Pani profesor, wraz z małżonkiem, z zachwytem opisywali smaki toruńskich pierników i pierogów. Nie mogło też zabraknąć wizyty na Zamku Krzyżackim w Toruniu.

Opiekunami gości byli: dr Krystian Chołaszczyński (Kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej, kierownik Zakładu Polityki Międzynarodowej, koordynator programu Erasmus+) oraz dr Jan Wiśniewski (wykładowca AKSiM, koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, Dyrektor Wydawnictwa przy uczelni).

dr Jan Wiśniewski - dr Krystian Chołaszczyńskifacebook