SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

18-19.11.2021 XXIII. Forum Polonijne RODM Toruń

W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w dniach 18-19 listopada 2021 r. odbyło się 23. Forum Polonijne. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą, ministrem Janem Dziedziczakiem oraz Stowarzyszeniem Dumni z Polski. Partnerem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

23. Forum Polonijne odbyło się pod hasłem: „Wyzwania pokoleniowe – dziedzictwo nestorów Polski”. W wydarzeniu udział wziął Sekretarz Stanu W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą, Jan Dziedziczak. Wystąpili w nim przedstawicieli z Polonijnego Forum Młodych. W panelu dyskusyjnym udział wzięli młodzi Polacy mieszkający w Australii, Stanach Zjednoczonych i na Litwie.

Opowiadali o tym, jakie wyzwania stoją przed młodymi żyjącymi na obczyźnie. W debacie wystąpili również nestorzy polskiej diaspory z takich krajów jak: Brazylia, Francja, Australia, Wielka Brytania, Litwa i Włochy.facebook