SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

03.06.2022 Indyjska kinematografia oczami Pani Profesor Ipsita Barat RODM Toruń

W dniach 1-5 czerwca 2022 r. z gościnnymi wykładami do Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu i Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przybyła prof. Ipsita Barat z St. Xavier's College (Autonomous) – Kalkuta, Indie.

Cykl niezwykle interesujących wykładów był możliwy do realizacji dzięki wspaniałemu programowi Erasmus+.

Prof. Ipsita Barat jest ekspertką w zakresie kinematografii, przemysłu filmowego oraz Bollywood. Indyjskie produkcje filmowe są również w Polsce popularne. Z tego tytułu, cykl wykładów zgromadził rzesze fanów właśnie dzieł „bollywoodzkich”.

Gość z Indii przybył na zaproszenie Biura Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej AKSiM oraz Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej RODM Toruń. Gospodarzem i moderatorem wydarzeń był Kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej oraz zastępca koordynatora RODM Toruń, dr Krystian Chołaszczyński.

Obok działań o charakterze edukacyjnym, nie obyło się bez spotkań z przedstawicielami lokalnych organizacji. Pani prof. Ipsita Barat była pod wrażeniem samego Ośrodka, co wyraziła podczas spotkań, jak i różnych realizowanych działań, jak chociażby debaty online czy publikacje RODM Toruń.

Współpraca międzyinstytucjonalna jest na bardzo dobrym poziomie i należy spodziewać się kolejnych podobnych wydarzeń.