SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WYKŁADY, WARSZTATY i DEBATY RODM TORUŃ W 2023 ROKU


Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu
organizuje wykłady i warsztaty na tematy polskiej i międzynarodowej polityki.


04.12.2023 SEMINARIUM "PRZEKAZ MEDIALNY DOTYCZĄCY ROSYJSKIEJ AGRESJI NA UKRAINĘ 2014-2023" Działania RODM Toruń

Parlamentarzyści rosyjskiej Dumy wprowadzili w związku z wybuchem wojny na Ukrainie zmiany legislacyjne w obszarze mediów elektronicznych i nowych mediów. Działania te sprowadziły się wejścia w życie ustawy dotyczącej tzw. fake newsów, która wprowadziła sankcje karne do 15 lat więzienia za tzw. rozpowszechnianie fałszywych informacji o działaniach dyskredytujących rosyjskie siły zbrojne. Z kolei Roskomnadzor, państwowa instytucja nadzorująca media zdecydowała o zamknięciu opozycyjnej telewizji internetowej Deszcz i stacji radiowej Echo Moskwy. To tak naprawdę zamknęło to społeczeństwu rosyjskiemu drogę do możliwości oglądania jakichkolwiek informacji niezależnych od przekazu Kremla, relacji dotyczących agresji na Ukrainę.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.10.2023 WYKŁAD DLA MŁODZIEŻY W MOGILNIE Działania RODM Toruń

W dniu 30 października koordynator naszego Ośrodka dr Jan Wiśniewski, prof. AKSiM gościł w Zespole Szkół w Mogilnie. Wygłosił tam wykład dla trzech klas dotyczący zagadnień z zakresu protokołu dyplomatycznego. Zajęcia miały również charakter praktyczny, a młodzież brała udział w odgrywaniu scenek tematycznych. Uczniowie byli bardzo aktywni, za co zostali nagrodzeni gadżetami naszego Ośrodka. Tłumnie wzięli również udział w konkursie wiedzy z zagadnień przedstawionych na wykładzie.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.10.2023 SYMPOZJUM "KONDYCJA MYŚLENIA. 25 LAT PO ENCYKLICE FIDES ET RATIO" Działania RODM Toruń

28 października w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miało miejsce sympozjum zatytułowane „Kondycja Myślenia. 25 lat po Encyklice Fides et Ratio”. Nasz Ośrodek był współorganizatorem wydarzenia wraz z AKSiM oraz Instytutem Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

WIĘCEJ INFORMACJI

24.10.2023 WYKŁAD DLA MŁODZIEŻY W GOLUBIU-DOBRZYNIU Działania RODM Toruń

W dniu 24 października 2023 r. koordynator naszego Ośrodka dr Jan Wiśniewski, prof. AKSiM gościł w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu- Dobrzyniu. Wygłosił tam wykład dla klasy mundurowej dotyczący zagadnień z zakresu protokołu dyplomatycznego, a także kwestii związanych z agresją Rosji na Ukrainę.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.10.2023 WARSZTATY Z ZAKRESU PRAWA POLSKIEGO DLA MŁODZIEŻY Z PROGRAMU ERASMUS+ AUTORSTWA MGRA JAROSŁAWA PARALUSZA Działania RODM Toruń

Dnia 6 października 2023 r., Zastępca Komendanta oraz Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej w Toruniu, Pan mgr Jarosław Paralusz przeprowadził okolicznościowy wykład, połączony z warsztatami, który poświęcony był podstawowym zasadom prawnym obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.09.2023 WYKŁAD ONLINE: WYKŁAD PROF. PHILLIPA SANTOSA Z NAMIBIJSKIEGO UNIWERSYTETU NAUKI I TECHNIKI NUST: „DECOLONIAL THOUGHT AND THE MEDIA” Działania RODM Toruń

Prof. Philip Santos jest Starszym Wykładowcą na Namibijskim Uniwersytecie Nauki i Techniki. Ukończył Rhodes University w RPA, National University of Science and Technology w Zimbabwe oraz National University of Science and Technology w Namibii. Obecnie wykłada teorię mediów, analizę tekstu mediów, rozwój mediów, dziennikarstwo i media, a także media i globalizację na studiach licencjackich i magisterskich. Nasz gość reprezentuje Namibijski Uniwersytet Nauki i Techniki, który umiejscowiony jest w stolicy tego państwa, czyli w Windhuk. Namibijski specjalista przyjął zaproszenie i opowiedział o niezwykle interesującym aspekcie związanym postkolonialną filozofią w kontekście funkcjonowania mediów masowych. Temat: „Myśl dekolonialna i media”.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.09.2023 WYKŁAD ONLINE: WYKŁAD PROF. PHILLIPA SANTOSA Z NAMIBIJSKIEGO UNIWERSYTETU NAUKI I TECHNIKI NUST: „JOURNALISM FOR JUSTICE” Działania RODM Toruń

W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalny wykład z udziałem eksperta z Namibii – urodzonego w Zimbabwe. Nasz gość reprezentuje Namibijski Uniwersytet Nauki i Techniki, który umiejscowiony jest w stolicy tego państwa, czyli w Windhuk. Namibijski specjalista przyjął zaproszenie i opowiedział o niezwykle interesującym aspekcie związanym ze współczesnymi zagrożeniami jakie możemy spotkać na kontynencie afrykańskim. Temat: „Dziennikarstwo dla Sprawiedliwości”.

WIĘCEJ INFORMACJI

08.09.2023 WYKŁAD ONLINE: WYKŁAD SPECJALNY PROF. PHILLIPA SANTOSA Z NAMIBIJSKIEGO UNIWERSYTETU NAUKI I TECHNIKI NUST: „CONTEMPORARY CHALLENGES IN AFRICA” Działania RODM Toruń

Prof. Philip Santos jest Starszym Wykładowcą na Namibijskim Uniwersytecie Nauki i Techniki. Ukończył Rhodes University w RPA, National University of Science and Technology w Zimbabwe oraz National University of Science and Technology w Namibii. Obecnie wykłada teorię mediów, analizę tekstu mediów, rozwój mediów, dziennikarstwo i media, a także media i globalizację na studiach licencjackich i magisterskich.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.09.2023 WYKŁAD ONLINE: WYKŁAD SPECJALNY PROF. PHILLIPA SANTOSA Z NAMIBII: „BLINDSPOTS OF MAINSTREAM JOURNALISM” Działania RODM Toruń

W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalny wykład z udziałem eksperta z Namibii – urodzonego w Zimbabwe. Wydarzenie to było możliwe dzięki wspaniałej współpracy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Międzyuczelnianej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych, realizującego niezwykły program Erasmus+.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.08.2023 WYKŁAD ONLINE: PROF. JORDANIA K. ANDIMA „RDZENNI MIESZKAŃCY, STRAŻNICY ZIEMI: PRZYPADEK LUDU HIMBA W NAMIBII” Działania RODM Toruń

Specjalnie dla Państwa nagraliśmy niezwykły wykład w języku angielskim. Temat: „Indigenous People, Guardians of the Earth: The Case of the Himba in Namibia”. Zachęcamy do obejrzenia! Nasz gość reprezentuje Namibijski Uniwersytet Nauki i Techniki, który umiejscowiony jest w stolicy tego państwa, czyli w Windhuk. Trzech ekspertów w sumie przyjęło zaproszenie i odpowiedziało na szereg pytań poświęconych historii, polityce, relacjom międzynarodowym oraz zaprezentowało ten południowoafrykański kraj od strony turystycznej, jak również specjalnie dla Nas pozwoliło nagrać specjalne wykłady.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.08.2023 WYKŁAD ONLINE: PROF. JORDANIA K. ANDIMA „MEDIA ETHICS AND THE DIGITAL DIVIDE” Działania RODM Toruń

Prof. Jordaania K. Andima jest wykładowcą na wydziale dziennikarstwa i technologii mediów Namibijskiego Uniwersytetu Nauki i Techniki. Wcześniej była pełniącym obowiązki dyrektorem na kierunku marketing i dziennikarstwo oraz asystentem ds. informacji w Ambasadzie USA. Jest absolwentką University of the District of Columbia w Waszyngtonie. Specjalnie dla Państwa nagraliśmy niezwykły wykład w języku angielskim. Temat: „Media Ethics and the Digital Divide”. Zachęcamy do obejrzenia!

WIĘCEJ INFORMACJI

22.08.2023 Konferencja: STOP PRZEŚLADOWANIOM ZA WIARĘ Działania RODM Toruń

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu we wtorek 22 sierpnia odbyła się konferencja Wolność religijna we współczesnym świecie: przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym. 22 sierpnia przypada dzień upamiętniający ofiary przemocy ze względu na wiarę. Został ustanowiony 5 lat temu przez ONZ z inicjatywy Polski. Konferencję w AKSiM z Uczelnią współorganizowały Laboratorium Wolności Religijnej i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

23.08.2023 WYKŁAD ONLINE: „ZROZUMIENIE PRZEMOCY W INTERNECIE WOBEC KOBIET I DZIEWCZĄT W AFRYCE POŁUDNIOWEJ” – WYKŁAD SPECJALNY AUTORSTWA PROF. NASHILONGO GERVASIUS Z NUST W NAMIBII Działania RODM Toruń

Prof. Nashilongo E. Gervasius jest absolwentką takich szkół wyższych jak: Namibia University of Science and Technology, Dublin City University, University of Mauritius, London School of Economics czy University of Cape Town. Prowadzi badania i doradztwo w zakresie polityki publicznej oraz jest wykładowcą na wydziale Handlu, Nauk Humanistycznych i Edukacji Namibijskiego Uniwersytetu Nauki i Techniki. W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (powstałej z inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalny wykład online autorstwa wykładowczyni z Namibii.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.08.2023 WYKŁAD ONLINE: „PLATFORMA DEMOKRACJI – AFRYKAŃSKIE DOŚWIADCZENIA W MODEROWANIU TREŚCI” - PROF. NASHILONGO GERVASIUS Działania RODM Toruń

Specjalnie dla Państwa nagraliśmy niezwykły wykład. Zachęcamy do jego obejrzenia. Inicjatorem wydarzenia był dr Krystian Chołaszczyński, zastępca koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz kierownik Biura Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (program Erasmus+).
Prof. Nashilongo E. Gervasius jest absolwentką takich szkół wyższych jak: Namibia University of Science and Technology, Dublin City University, University of Mauritius, London School of Economics czy University of Cape Town. Prowadzi badania i doradztwo w zakresie polityki publicznej oraz jest wykładowcą na wydziale Handlu, Nauk Humanistycznych i Edukacji Namibijskiego Uniwersytetu Nauki i Techniki.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.08.2023 DEBATA ONLINE: POLSKO-GRUZIŃSKA DEBATA O HISTORII, POLITYCE I TURYSTYCE Działania RODM Toruń

W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalną debatę z udziałem szefowej biura współpracy międzynarodowej największego i najważniejszego uniwersytetu państwowego w Tbilisi, Gruzja. Pani Tea Gergedava jest biura współpracy międzynarodowej na Tbiliskim Uniwersytecie Państwowym imienia Ivane Javakhishvili. Ukończyła Harvard University (Cambridge, USA) (2008-2009), gdzie uzyskała tytuł magistra pedagogiki, National University of Educational Planning and Administration (New Delhi, India) (2007) z dyplomem w zakresie planowania I administratowania w edukacji, oraz Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, gdzie uzyskała magisterium z zakresu amerykanistyki.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.08.2023 WYKŁAD ONLINE: „OTWARTY I INTEGRUJĄCY INTERNET DLA AFRYKI” OCZAMI NAMIBIJSKIEJ EKSPERTKI, PROF. NASHILONGO GERVASIUS Działania RODM Toruń

W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (powstałej z inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalny wykład online autorstwa wykładowczyni z Namibii. Prof. Nashilongo E. Gervasius jest absolwentką takich szkół wyższych jak: Namibia University of Science and Technology, Dublin City University, University of Mauritius, London School of Economics czy University of Cape Town. Prowadzi badania i doradztwo w

WIĘCEJ INFORMACJI

15.08.2023 WYKŁAD ONLINE: „CYFROWA PRZYSZŁOŚĆ AFRYKI” OCZAMI NAMIBIJSKIEJ EKSPERTKI, PROF. NASHILONGO GERVASIUS Działania RODM Toruń

Prof. Nashilongo E. Gervasius jest absolwentką takich szkół wyższych jak: Namibia University of Science and Technology, Dublin City University, University of Mauritius, London School of Economics czy University of Cape Town. Prowadzi badania i doradztwo w zakresie polityki publicznej oraz jest wykładowcą na wydziale Handlu, Nauk Humanistycznych i Edukacji Namibijskiego Uniwersytetu Nauki i Techniki. W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (powstałej z inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalny wykład online autorstwa wykładowczyni z Namibii.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.08.2023 WYKŁAD ONLINE: PROF. JORDANIA K. ANDIMA „SOCIAL DEVELOPMENT THROUGH MEDIA” Działania RODM Toruń

W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalny cykl wykładów autorstwa namibijskiej wykładowczyni oraz ekspertki, Jordaanii K. Andimy. Wydarzenie to było możliwe dzięki wspaniałej współpracy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Międzyuczelnianej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych, realizującego niezwykły program Erasmus+.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.08.2023 WYKŁAD ONLINE: PROF. JORDANIA K. ANDIMA „SOCIAL DEVELOPMENT AND THE MEDIA” Działania RODM Toruń

W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalny cykl wykładów autorstwa namibijskiej wykładowczyni oraz ekspertki, Jordaanii K. Andimy. Wydarzenie to było możliwe dzięki wspaniałej współpracy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Międzyuczelnianej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych, realizującego niezwykły program Erasmus+.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.07.2023 ZAPRASZAMY NA DEBATĘ: POLSKO-NAMIBIJSKA DEBATA O HISTORII, POLITYCE I TURYSTYCE Działania RODM Toruń

W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalną debatę z udziałem ekspertów z Namibii. Wydarzenie to było możliwe dzięki wspaniałej współpracy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Międzyuczelnianej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych, realizującego niezwykły program Erasmus+.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.07.2023 ZAPRASZAMY NA WYKŁAD SPECJALNY: O ZMIENIAJĄCYM SIĘ GLOBALNYM KRAJOBRAZIE I WPŁYWIE NA NAS ORAZ EKONOMIĘ, WEDŁUG KOSOWSKIEGO PROFESORA ALEJTINA BERISHA Działania RODM Toruń

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademia Nauk Stosowanych oraz Universum International College w Prisztinie (Kosowo) współpracują już od wielu lat. Efektem tej współpracy jest wymiana akademicka realizowana z sukcesem. W ostatnich dniach mieliśmy kolejny przykład świetnych relacji: do Torunia zawitali dwaj przedstawiciele kosowskiej uczelni. Specjalnie dla nas Prof. Alejtin Berisha przedstawił własną koncepcję zmieniającego się krajobrazu światowego i wpływie na zwykłych ludzi oraz na akonomię.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.07.2023 ZAPRASZAMY NA WYKŁAD: KOSOWO I RELACJE Z POLSKĄ OCZAMI EKSPERTA Z PRISZTINY Działania RODM Toruń

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademia Nauk Stosowanych oraz Universum International College w Prisztinie (Kosowo) współpracują już od wielu lat. Efektem tej współpracy jest wymiana akademicka realizowana z sukcesem. W ostatnich dniach mieliśmy kolejny przykład świetnych relacji: do Torunia zawitali dwaj przedstawiciele kosowskiej uczelni. Specjalnie dla nas Prof. Alejtin Berisha przedstawił historię, kulturę Kosowa oraz omówił stan relacji z Polską.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.07.2023 ZAPRASZAMY NA DEBATĘ: POLSKO-KOSOWSKIE DYSKUSJE O BIEŻĄCYCH SPRAWACH Działania RODM Toruń

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademia Nauk Stosowanych oraz Universum International College w Prisztinie (Kosowo) współpracują już od wielu lat. Efektem tej współpracy jest wymiana akademicka realizowana z sukcesem. W ostatnich dniach mieliśmy kolejny przykład świetnych relacji: do Torunia zawitali dwaj przedstawiciele kosowskiej uczelni.

WIĘCEJ INFORMACJI

10-14.07.2023 ZAPRASZAMY NA WYKŁAD: NATIONS AND STATES - O NARODACH I PAŃSTWACH Działania RODM Toruń

Zapraszamy na wykłąd. W dniach 10-14 lipca 2023 r. gościliśmy w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu niezwykłych ekspertów z zaprzyjaźnionego uniwersytetu. Katolicki Uniwersytet w Erbilu położony jest na terenie Kurdyjskiego Regionu Autonomicznego w Iraku. Już od lat toruńska uczelnia oraz jednostka w irackim Erbilu współpracują na polach dydaktycznym i naukowym. Nawet pandemia nie powstrzymała świetnej współpracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

10-14.07.2023 ZAPRASZAMY NA WYKŁAD: NATIONALISM AND SELF DETERMINATION - O NACJONALIZMIE I SAMOSTANOWIENIU Działania RODM Toruń

Zapraszamy na wykłąd. W dniach 10-14 lipca 2023 r. gościliśmy w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu niezwykłych ekspertów z zaprzyjaźnionego uniwersytetu. Katolicki Uniwersytet w Erbilu położony jest na terenie Kurdyjskiego Regionu Autonomicznego w Iraku. Już od lat toruńska uczelnia oraz jednostka w irackim Erbilu współpracują na polach dydaktycznym i naukowym. Nawet pandemia nie powstrzymała świetnej współpracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

10-14.07.2023 ZAPRASZAMY NA WYKŁAD: MIDDLE EAST AND ITS RELATED CONFLICTS - O BLISKOWSCHODNICH KONFLIKTACH Działania RODM Toruń

Zapraszamy na wykłąd. W dniach 10-14 lipca 2023 r. gościliśmy w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu niezwykłych ekspertów z zaprzyjaźnionego uniwersytetu. Katolicki Uniwersytet w Erbilu położony jest na terenie Kurdyjskiego Regionu Autonomicznego w Iraku. Już od lat toruńska uczelnia oraz jednostka w irackim Erbilu współpracują na polach dydaktycznym i naukowym. Nawet pandemia nie powstrzymała świetnej współpracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

10-14.07.2023 ZAPRASZAMY NA WYWIAD: IRAK WSPÓŁCZESNY Z PERSPEKTYWY NAUKOWCÓW AKADEMICKICH Działania RODM Toruń

Zapraszamy na wywiad - Irak współczesny z perspektywy naukowców akademickich. W dniach 10-14 lipca 2023 r. gościliśmy w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu niezwykłych ekspertów z zaprzyjaźnionego uniwersytetu. Katolicki Uniwersytet w Erbilu położony jest na terenie Kurdyjskiego Regionu Autonomicznego w Iraku. Już od lat toruńska uczelnia oraz jednostka w irackim Erbilu współpracują na polach dydaktycznym i naukowym. Nawet pandemia nie powstrzymała świetnej współpracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

10-14.07.2023 ZAPRASZAMY NA WYKŁAD: CASUES BEHIND INSTABILITY IN IRAQ - O PRZYCZYNACH NIESTABILNOŚCI W IRAKU Działania RODM Toruń

W dniach 10-14 lipca 2023 r. gościliśmy w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu niezwykłych ekspertów z zaprzyjaźnionego uniwersytetu. Katolicki Uniwersytet w Erbilu położony jest na terenie Kurdyjskiego Regionu Autonomicznego w Iraku. Już od lat toruńska uczelnia oraz jednostka w irackim Erbilu współpracują na polach dydaktycznym i naukowym. Nawet pandemia nie powstrzymała świetnej współpracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.06.2023 NOWE MEDIA – NOWE MOŻLIWOŚCI – NOWE PERSPEKTYWY #COMMUNICATION_CULTURE Działania RODM Toruń

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu Biuro Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (program ERASMUS+) Koło Naukowe Medioznawców Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu mieli zaszczyt zorganizować międzynarodową interdyscyplinarną konferencję naukową zatytułowaną: #communication_culture Nowe media – Nowe możliwości – Nowe perspektywy

WIĘCEJ INFORMACJI

02.06.2023 O GRUZIŃSKIEJ POLITYCE PAMIĘCI… WYKŁADY PROF. TAMAR KARAIA Wykłady w RODM TORUŃ

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - Akademia Nauk Stosowanych, Biuro Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (Program Erasmus+) oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu mieli okazję gościć wybitną ekspertkę z zaprzyjaźnionej uczelni gruzińskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.05.2023 DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA GRUZJI 1918-1921 I JEJ STOSUNKI Z POLSKĄ DEBATA ONLINE RODM TORUŃ

Zapraszamy serdecznie do wysłuchania debaty online "Demokratyczna Republika Gruzji 1918-1921 i jej stosunki z Polską" w której z prof. Mikheilem Bakhtadze z Ivane Javakhishvili Tbilisi State University w Gruzji rozmawia dr Jan Wiśniewski koordynator RODM Toruń.

WIĘCEJ INFORMACJI

15-19.05.2023 CYKL WYKŁADÓW EKSPERTÓW Z MEDITERRANEAN UNIVERISTY OF ALBANIA DEBATA RODM TORUŃ

W dniach 15-19 maja 2023 r. mieliśmy interesujących gości z uniwersytetu albańskiego. Dwóch ekspertów z zakresu nauk prawnych przybyło z Mediterranean Univeristy of Albania do Torunia z cyklem wykładów. Interesujące tematy wysłuchali studenci prawa oraz politologii. Besmir Premalaj oraz Redion Luli analizowali współczesne aspekty prawa lotniczego, prawa własności oraz wielu innych kwestii.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.04.2023 Relacje chińsko-niemieckie w kontekście wojny na Ukrainie i rywalizacji amerykańsko-chińskiej DEBATA RODM TORUŃ

Zapraszamy do wysłuchania debaty online: "Relacje chińsko-niemieckie w kontekście wojny na Ukrainie i rywalizacji amerykańsko-chińskiej". Dyskutują prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk pracownik Instytutu Historii PAN oraz Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Prorektor ds. Nauki) oraz dr Jan Wiśniewski koordynator RODM Toruń.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.03.2023 WYKŁADY DLA UCZNIÓW Z GOLUBIA-DOBRZYNIA POLSKA DYPLOMACJA

28 marca 2023 r. koordynator RODM Toruń dr Jan Wiśniewski gościł w Zespole Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu. Wygłosił tam dwa wykłady dla dwóch klas: "Kryzys migracyjny na granicy UE z Białorusią 2021" oraz "Działania cybernetyczne jako zagrożenie bezpieczeństwa Polski, UE i USA". Młodzież uczestniczyła w zajęciach z dużym zaangażowaniem, zadawała pytania, a najbardziej aktywni uczniowie otrzymali gadżety naszego Ośrodka.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.03.2023 JAK ZROBIĆ KARIERĘ W ORGANIZACJACH MIĘDZYNARODOWYCH? POLSKA DYPLOMACJA

21 marca 2023 r. mgr Anna Chrzanowska wygłosiła wykład dla młodzieży z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nt. "Kariera w instytucjach międzynarodowych: kwestie formalne oraz przygotowanie językowe". Studenci mogli dowiedzieć się jak wygląda ścieżka kariery w organizacjach międzynarodowych różnego rodzaju, a także uświadomić sobie, jak wiele pomagają w rozwoju kariery doskonałe umiejętności językowe.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.01.2023 r. ZAPRASZAMY NA WYKŁAD: "PODSTAWY BUDOWANIA DOBRYCH RELACJI MIĘDZY NARODEM POLSKIM I IZRAELSKIM" RODM Toruń

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - Akademia Nauk Stosowanych (Biuro Współpracy Międzynarodowej - Program Erasmus+) oraz Regionalny Ośrodek Debaty MIędzynarodowej w Toruniu serdecznie zapraszają na wykład otwarty połączony z debatą poświęcony tematowi: "Podstawy budowania dobrych relacji między narodem polskim i izraelskim" - Ambasador Izraela w Polsce: dr Yacov Livne.

WIĘCEJ INFORMACJI