SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

19.01.2023 Zapraszamy na wykład: "Podstawy budowania dobrych relacji między narodem polskim i izraelskim" RODM Toruń

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - Akademia Nauk Stosowanych (Biuro Współpracy Międzynarodowej - Program Erasmus+) oraz Regionalny Ośrodek Debaty MIędzynarodowej w Toruniu serdecznie zapraszają na wykład otwarty połączony z debatą poświęcony tematowi: "Podstawy budowania dobrych relacji między narodem polskim i izraelskim" - Ambasador Izraela w Polsce: dr Yacov Livne.

Wydarzenie w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji!

MIEJSCE
Aula Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
ul Droga Starotoruńska 3, 87-100 Toruń

TERMIN
19 stycznia 2023 r. (czwartek) godz. 15.00

Serdecznie zapraszamy!

dr Yacov Livne

Ja’akow Liwne (hebr. יעקב ליבנה, ang. Yacov Livne – izraelski dyplomata, ambasador Izraela w Polsce od lipca 2022.

Urodził się w Moskwie. W 1974 r. wyemigrował z rodziną do Izraela. Uzyskał licencjat w dziedzinie fizyki, ukończył studia magisterskie w dziedzinie stosunków międzynarodowych, otrzymał doktorat w dziedzinie historii. Od 1992 r. związany z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Izraela. Pełnił m.in. stanowiska attaché prasowego w Moskwie, był radcą w Ambasadzie Izraela w Niemczech, a w latach 2019–2020 chargé d’affaires w Rosji. Podczas pracy w Ministerstwie w Jerozolimie odpowiadał m.in. za szkolenia personelu, sprawy Europy Wschodniej, Azji Centralnej i Kaukazu, a przed rozpoczęciem misji w Polsce był Dyrektorem Departamentu Eurazji.
Nominację na stanowiska Ambasadora Izraela w Polsce otrzymał we wrześniu 2020 r., przybył do Warszawy 28 lutego 2022 r., a listy uwierzytelniające złożył na ręce Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy 12 lipca 2022 r.
Przez wiele lat działał w izraelskim Związku Zawodowym Dyplomatów. Jest jednym z inicjatorów i założycieli Izraelskiego Towarzystwa Dyplomacji.