SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

25.04.2023 Szef Służby Zagranicznej z wizytą w RODM Toruń POLSKA DYPLOMACJA

25 kwietnia w naszym Ośrodku gościł Szef Służby Zagranicznej min. prof. Arkady Rzegocki. Wizyta w Toruniu rozpoczęła się od spotkania z władzami Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Następnie min. Arkady Rzegocki wygłosił wykład pt. "Perspektywy kariery w służbie zagranicznej i organizacjach międzynarodowych".

W tym punkcie programu wzięli udział licznie zgromadzeni studenci AKSiM, w tym grupa studentów z zagranicy przebywających na wymianie w ramach programu Erasmus, a także uczniowie szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego. Po wykładzie był czas na wspólne zdjęcia, a wywiady dla mediów lokalnych i ogólnopolskich, a także zwiedzanie m.in. Parku Pamięci Narodowej w Toruniu.

Kolejna część wizyty Szefa Służby Zagranicznej miała miejsce na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK, gdzie najpierw min. Arkady Rzegocki spotkał się z władzami wydziału na czele z dziekanem prof. Zbigniewem Karpusem, a następnie mówił o możliwościach kariery w służbie zagranicznej i organizacjach międzynarodowych studentom WNOPiB.

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z toruńskimi samorządowcami na czele z wiceprezydentem miasta Adrianem Mólem oraz krótkie zwiedzanie miasta, m.in. Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Podczas spotkania zespołu RODM z min. Arkadym Rzegockim nie zabrakło dyskusji o organizowanych przez nas inicjatywach i planach na najbliższe miesiące.