SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

10-14.07.2023 Zapraszamy na wykład:
Nationalism and Self determination
O nacjonalizmie i samostanowieniu
Działania RODM Toruń

W dniach 10-14 lipca 2023 r. gościliśmy w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu niezwykłych ekspertów z zaprzyjaźnionego uniwersytetu. Katolicki Uniwersytet w Erbilu położony jest na terenie Kurdyjskiego Regionu Autonomicznego w Iraku. Już od lat toruńska uczelnia oraz jednostka w irackim Erbilu współpracują na polach dydaktycznym i naukowym. Nawet pandemia nie powstrzymała świetnej współpracy.

Kooperacja możliwa jest dzięki niezwykłemu programowi Erasmus+, który tworzy sieć społeczności akademickich na całych świecie.

Wizyta przedstawicieli Katolickiego Uniwersytetu w Erbilu możliwa była dzięki programowi Erasmus+, a także współpracy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (Biuro Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej; Biuro Projektów Europejskich) z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

Pan Reben Kurda jest pracownikiem Biura Współpracy Międzynawowej w Erbilu oraz koordynatorem programowym. Przybył na zaproszenie AKSiM oraz RODM Toruń, które zorganizowało dla niego cyk szkoleń w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji.

Natomiast Pan Prof. Ramyar Jamal jest akademickim wykładowcą w Iraku, zajmujący się takimi kwestiami jak globalizacja, polityka historyczna, czy analizy politologiczne.

Specjalnie dla Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji i programu Erasmus+ wygłosił prelekcję poświęconą nacjonalizmom i samostanowieniu. Całość nagraliśmy specjalnie dla Państwa!

Poniżej fotorelacja oraz nagranie. Zapraszamy!

Nationalism and Self determination
O nacjonalizmie i samostanowieniuProf. Ramyar Jamal - wykłady dla RODM Toruń

CASUES BEHIND INSTABILITY IN IRAQ

MIDDLE EAST AND ITS RELATED CONFLICTS

NATIONALISM AND SELF DETERMINATION

NATIONS AND STATES