SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WYKŁADY, WARSZTATY, SEMINARIA i DEBATY RODM TORUŃ W 2024 ROKU


Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu
organizuje wykłady i warsztaty na tematy polskiej i międzynarodowej polityki.


19.05.2024 DEBATA ONLINE: O POLAKACH I POLONII W HISZPANII Działania RODM Toruń

O sytuacji Polaków i Polonii mieszkającej w Hiszpanii dyskutują - ks. prof. dr Marek Raczkiewicz CSsR z Uniwersytetu św. Damazego, Papieskiego Uniwersytetu Comillas i Instytutu Teologii Moralnej w Madrycie oraz dr hab. Jan Wiśniewski, prof AKSiM w Toruniu, koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.04.2024 WSPÓŁCZESNE KONFLIKTY ZBROJNE NA OBSZARZE EUROPY, BLISKIEGO I DALEKIEGO WSCHODU ORAZ AFRYKI Działania RODM Toruń

Dzięki bardzo dobrej współpracy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej z Toruńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku udało się zorganizować wykład dotyczący zagrożeń wynikających z współczesnych konfliktów zbrojnych na obszarze Europy, Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz Afryki.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.04.2024 XXVI FORUM POLONIJNE - „WAŻNE, BY CZUĆ SIĘ POLAKIEM, MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ POLSKICH KORZENI” Działania RODM Toruń

Zatroskani o Ojczyznę, krzewienie historii i kultury oraz nowoczesny patriotyzm gospodarczy przedstawiciele Polonii i Polacy mieszkający za granicą przybyli do Torunia, aby uczestniczyć w XXVI Forum Polonijnym. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „Ważne, by czuć się Polakiem, mieć świadomość polskich korzeni”.
Wspólne rozmowy, modlitwa, spotkania z kulturą. Przyjechali na nie m.in. Polacy z Austrii, Białorusi, Danii, Francji, Hiszpanii, ze Szwajcarii, Szwecji, z Niemiec, Litwy, Ukrainy, a także Kanady i USA.
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej był jednym z współorganizatorów tego wydarzenia.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.04.2024 RZETELNE DZIENNIKARSTWO KONTRA MANIPULACJE W MEDIACH: DEZINFORMACJA, FAKE NEWSY I ATAKI INFORMACYJNE WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE Działania RODM Toruń

Pani redaktor Katarzyna Cegielska przeprowadziła dwukrotnie w Toruniu warsztaty dla uczniów szkół średnich (m.in. z Golubia-Dobrzynia i Grudziądza) z działań dezinformacyjnych, w tym szczególnie z działalności w tym względzie służb rosyjskich. Pani redaktor zwróciła uwagę na coraz większą liczbę ataków informacyjnych oraz manipulacji związanych z przekazywanymi informacjami, ale także na fake newsy, które w czasie działań rosyjskich wobec Ukrainy mogą mieć szczególnie groźne skutki.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.03.2024 MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA ONLINE: CHANGE AND CONTINUITY: THE WAY OF CONSOLIDATING DEMOCRACY Działania RODM Toruń

JDnia 16 marca 2024 r. odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: „Change and Continuity: the Way of Consolidating Democracy”. Przyjęto w całości formułę online. Temat zainteresował wielu specjalistów z Polski, Gruzji, Ukrainy, Iraku oraz Indii. Za organizację konferencji odpowiadały uczelnie: The Ivane Javakhishvili Tbilisi State University w Gruzji, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Interregional Academy of Personal Menegament w Kijowie, Ukraina. Partnerem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu.
Głównym celem konferencji było zaproszenie edukatorów, badaczy, decydentów, praktyków i innych zainteresowanych osób do zbadania ram teoretycznych i praktycznych wymiarów procesu rozwoju instytucji i polityki w kontekście transformacji reżimu i rozwoju demokracji po przełomie i rozwiązaniu Związku Radzieckiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.02.2024 SEMINARIUM NAUKOWE Z UDZIAŁEM STUDENTÓW Z KIJOWA PT.: "MEDIALNY OBRAZ WOJNY. ROSYJSKA AGRESJA NA UKRAINĘ 2022-2024. THE MEDIA IMAGE OF WAR. RUSSIAN AGGRESSION AGAINST UKRAINE 2022-2024" Działania RODM Toruń

Już za nami kolejne wydarzenie organizowane przez toruński Ośrodek we współpracy z Interregional Academy of Personal Management w Kijowie. Tematem był medialny obraz wojny w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wydarzenie odbyło się 28 lutego 2024 r. w siedzibie toruńskiego Ośrodka. To niezwykle istotne wydarzenie, które pozwoliło nam zgłębić i zrozumieć wpływ mediów na obraz konfliktu oraz analizę rosyjskiej agresji na Ukrainę w latach 2022-2024. Mieliśmy okazję omówić kluczowe aspekty oraz podzielić się refleksjami i wnioskami.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.01.2024 WYKŁAD DLA MIESZKAŃCÓW JANIKOWA: "KONFLIKTY W AFRYCE SUBSAHARYJSKIEJ A KWESTIE MIGRACJI LUDNOŚCI" Działania RODM Toruń

RODM Toruń w Nowym 2024 r. działa.... Ledwo rozpoczął się 2024 r. a za nami kolejny wykład. Zastępca koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, dr Krystian Chołaszczyński wygłosił specjalny wykład dla społeczności Janikowa, pt.: "Konflikty w Afryce Subsaharyjskiej a kwestie migracji ludności".

WIĘCEJ INFORMACJI