SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ
Minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski, wygłosił 13 października 2024 r. w Toruniu wykład w związku z rozpoczynającą się w przyszłym roku polską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej. To pierwsze z cyklu takich spotkań organizowanych w całym kraju.
Udział w spotkaniu wzięli samorządowcy, naukowcy, studenci i mieszkańcy regionu. Podczas spotkania z ministrem spraw zagranicznych nie brakowało pytań dotyczących obronności kraju jak i tych związanych z polityką migracyjną. Podczas debaty nie zabrakło też dyskusji na temat polityki migracyjnej oraz zbliżających się wyborów prezydenckich.
Spotkanie w Toruniu otworzyło cykl debat poświęconych, zaczynającej się w przyszłym roku, polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Aktywny udział w niej chcą mieć także samorządy. Kolejne spotkania otwarte związane z prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej odbędą się w Katowicach, Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku.
Poniżej fotorelacja!