SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WIADOMOŚCI W ROKU 2017

20.12.2017 konkurs na film promocyjny RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu ogłasza konkurs na film promocyjny skierowany do młodzieży licealnej i studentów z województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs rozpoczyna się 22 grudnia 2017r. Jury wyłoni finalistów konkursu do 25 marca 2018 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.12.2017 Wykład: "Współczesne priorytety polskiej polityki zagranicznej" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował 16 grudnia wykład w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, pod tytułem "Współczesne priorytety polskiej polityki zagranicznej", który wygłosił mgr Mateusz Kaleta.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.12.2017 Wykład: "Terroryzm i cyberterroryzmwe współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował 14 grudnia wykład w Golubiu Dobrzyniu, pod tytułem "Terroryzm i cyberterroryzmwe współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski ", który wygłosił dr Jan Wiśniewski.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.12.2017 Potrójne warsztaty dla młodzieży z Zespołu Szkół w Mogilnie RODM Toruń poleca

15 grudnia 2017 roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się warsztaty dla młodzieży z Zespołu Szkół w Mogilnie. Na zajęcia składały się dwa wykłady przeprowadzone przez wykładowców naszej Uczelni. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, każda z nich wysłuchała innego wykładu. Kolejnym punktem programu przygotowanym dla uczniów były zajęcia pn.: "Promowanie Polski kreatywnej i innowacyjnej – warsztaty telewizyjno - informatyczne" prowadzone przez mgr Bartłomieja Olchowika.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.12.2017 Wykład: "Wielcy Polacy w kulturze" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował 14 grudnia wykład w Golubiu Dobrzyniu, pod tytułem "Wielcy Polacy w kulturze", który wygłosił dr Grzegorz Osiński.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.12.2017 Wykład: "Wielcy Polacy w kulturze - naukowcy i wynalazcy" RODM Toruń poleca

09 grudnia 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim odbył się wykład mgr Agnieszki Szwajkowskiej - Ludwig "Wielcy Polacy w kulturze - naukowcy i wynalazcy".

WIĘCEJ INFORMACJI

07.12.2017 II Forum Geopolityczne.
Współczesne wyzwania dla bezpieczeństwa
RODM Toruń poleca

7 grudnia 2017 r. w siedzibie Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "II Forum Geopolityczne. Współczesne wyzwania dla bezpieczeństwa". Współorganizatorem tej wspaniałej imprezy był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu. Konferencja zgromadziła specjalistów z zakresu geopolityki z całego kraju.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.12.2017 Spotkanie koordynatorów i konsultantów RODM RODM Toruń poleca

W dniu 6 grudnia 2017 r. przedstawiciele RODM Toruń uczestniczyli w spotkaniu koordynatorów i konsultantów RODM, które odbyło się w Warszawie z inicjatywy Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.12.2017 Wykład: "Historia praw człowieka" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizawał wykład mgr Mateusza Kalety pt. "Historia praw człowieka". Wykład odbył się 5 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.12.2017 Wykład: "NATO. Na straży bezpieczeństwa Europy i Polski" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład dr Jana Wiśniewskiego pt. "NATO. Na straży bezpieczeństwa Europy i Polski". Wykład odbył się 1 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Młodzież miała okazję poznać zasady systemu obronnego Paktu Północnoatlantyckiego oraz rolę jaką Polska pełni w jego strukturach.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.12.2017 Wykład: Terroryzm i ceberterroryzm we współczesnym świecie RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład dr Jana Wiśniewskiego pt. "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie". Wykład odbył się 1 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

27.11.2017 WYKŁAD: "MIGRANCI WBREW WOLI. ADAPTACJA ZESŁANYCH POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH NA SYBERII ZACHODNIEJ" RODM Toruń

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu, wraz z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w Warszawie oraz Wydziałem Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu był organizatorem przyjazdu oraz wykładu dr Swietłany Muliny docenta Omskiego Uniwersytetu Państwowego im F.M. Dostojewskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

24-25.11.2017 X Międzynarodowy Kongres "Katolicy i Niepodległość - szanse i zagrożenia" RODM Toruń

W dniach 24-25 listopada 2017 r. w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Me3dialnej w Toruniu odbył się X Międzynarodowy Kongres "Katolicy i Niepodległość - szanse i zagrożenia". W Kongresie uczestniczyli m. in. przedstawiciele kościoła, naukowcy oraz politycy. Wśród prelegentów obecni byli goście z Meksyku, Filip, Argentyny, Namibii oraz Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.11.2017 Obchody Dnia Służby Zagranicznej RP RODM Toruń poleca

16 listopada 2017 roku Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykłady z okazji obchodów Dnia Służby Zagranicznej RP oraz Dnia Otwartego Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.11.2017 Obchody Dnia Służby Zagranicznej RP
Wykład: "Polskie drogi do niepodległości"
RODM Toruń poleca

16 listopada 2017 roku Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład dr Jana Wiśniewskiego "Polskie drogi do niepodległości".

Wykład był częścią obchodów Dnia Służby Zagranicznej RP oraz zogranizowanego z tej okazji Dnia Otwartego Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.11.2017 Obchody Dnia Służby Zagranicznej RP
Wykład: "MÓZG LUDZKI W CYFROWYM ŚWIECIE. OSIĄGNIĘCIA WSPÓŁCZESNYCH POLSKICH NAUKOWCÓW"
RODM Toruń poleca

16 listopada 2017 roku Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład dr Grzegorza Osińskiego "Mózg ludzki w cyfrowym świecie. Osiągnięcia współczesnych polskich naukowców".

Wykład był częścią obchodów Dnia Służby Zagranicznej RP oraz zogranizowanego z tej okazji Dnia Otwartego Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.11.2017 Obchody Dnia Służby Zagranicznej RP
Wykład: "O REAGOWANIU NA INCYDENTY W POLSKIEJ CYBERPRZESTRZENI"
RODM Toruń poleca

16 listopada 2017 roku Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład dr Tomasza Kowalskiego "O reagowaniu na incydenty w polskiej cyberprzestrzeni".

Wykład był częścią obchodów Dnia Służby Zagranicznej RP oraz zogranizowanego z tej okazji Dnia Otwartego Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.11.2017 Obchody Dnia Służby Zagranicznej RP
Wykład: "Co Polska dała światu? - uczymy sie być dumni"
RODM Toruń poleca

16 listopada 2017 roku Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykład dr Krystiana Chołaszczyńskiego "Co Polska dała światu? - uczymy sie być dumni". Wykład był częścią obchodów Dnia Służby Zagranicznej RP oraz zogranizowanego z tej okazji Dnia Otwartego Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.11.2017 Delegacja RODM z Torunia z wizytą w Parlamencie Europejskim w Brukseli RODM Toruń poleca

W dniach od 10 do 12 listopada 2017 r. delegacja Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej z Torunia przebywała z wizytą w budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Pobyt miał miejsce w związku z zaproszeniem Pani dr n. med Urszuli Krupy, europosłanki zrzeszonej w Grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.11.2017 X Międzynarodowy Kongres Katolicy i Niepodległość Szanse i Zagrożenia RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Mmiędzynarodowej w Toruniu oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Instytut św. Jana Pawła II "Pamięć i Tożsamość" zapraszają na X Międzynarodowy Kongres Katolicy i Niepodległość - Szanse i Zagrożenia

WIĘCEJ INFORMACJI

27.10.2017 Kongres "Jeden świat - wiele kultur" RODM Toruń poleca

W dniach 26-27 października 2017 r. po raz ósmy odbyła się na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarna w ramach Kongresu "Jeden świat - wiele kultur". Myślą przewodnią tegorocznego spotkania naukowego był "Dialog wielokulturowości i prawda". Partnerem konferencji był RODM w Toruniu. Dr Jan Wiśniewski - koordynator RODM w Toruniu, wziął udział również w konferencji prezentując referat pt.: Ekspansja rosyjska w Arktyce - wymiar ekonomiczny.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.10.2017 Szkolenie - "Kontakty międzynarodowe władz samorządowych - jak korzystać z instrumentów dyplomacji" RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zaprasza na bezpłatne szkolenie "Kontakty międzynarodowe władz samorządowych - jak korzystać z instrumentów dyplomacji".

WIĘCEJ INFORMACJI

20.10.2017 Geopolityka i geostrategia Polski RODM Toruń poleca

20 października RODM Toruń w Zespole Szkół w Moglinie zorganizował wykład dr Krystiana Chołaszczyńskiego pt. "Geopolityka i geostrategia Polski". Ze względu na niezwykłą aktualność zagadnienia temat wzbudził buże zainteresowanie słuchaczy. Nie obyło się bez dyskusji i pytań które potwierdziły słuszność edukacji młodzieży w tym zakresie.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.10.2017 Mogilno jak zawsze bardzo gościnne.
Wykłady RODM Toruń w Zespole Szkół w Mogilnie
RODM Toruń poleca

W Zespole Szkół w Mollinie 20 października 2017 r. odbyły się wykłady dr Jana Wiśniewskiego, który zaprezentował tematykę związaną z bezpieczeństwem pt. NATO - na straży bezpieczeństwa Europy i Polski. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Kolejne zajęcia w gościnnych murach Zespołu Szkół w Mogilnie odbędą się wkrótce...

WIĘCEJ INFORMACJI

18.10.2017 Relacje Polski do obszaru poradzieckiego RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu 18.10.2017 był partnerem seminarium organizowanego przez Redakcję "Nowej Polityki Wschodniej". Tematem spotkania naukowego w którym udział wziął koordynator RODM Toruń dr Jan Wiśniewski - były zasady współpracy gospodarczej między Polską a obszarem poradzieckim, polskie inwestycje zagraniczne, problem ograniczeń w handlu, wymiana turystyczna oraz perspektywy zwiększenia obecności gospodarczej Polski na obszarze poradzieckim.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.10.2017 Nabór NA STAŻE W SPECJALNYCH IZBACH SĄDOWYCH I URZĘDZIE PROKURATURY SPECJALNEJ KOSOWA RODM Toruń poleca

Europejska Służba Działań Zewnętrznych informuje o naborze na staże w Specjalnych Izbach Sądowych i Urzędzie Prokuratury Specjalnej Kosowa.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.10.2017 Rozmowy ministrów spraw zagranicznych i obrony narodowej Polski i Wielkiej Brytanii w Londynie RODM Toruń poleca

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i minister obrony Antoni Macierewicz spotkali się w Londynie w ramach tzw. kwadrygi z brytyjskimi odpowiednikami, Borisem Johnsonem i Michaelem Fallonem.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.10.2017 Wykład: "Promowanie Polski kreatywnej i innowacyjnej". RODM Toruń poleca

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, 13 października 2017 roku Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował dla uczniów szkoły podstawowej wykład, który wygłosiła Pani redaktor Katarzyna Cegielska na temat "Promowanie Polski kreatywnej i innowacyjnej".

WIĘCEJ INFORMACJI

12.10.2017 Rozmowy ministrów spraw zagranicznych i obrony narodowej Polski i Wielkiej Brytanii w Londynie RODM Toruń poleca

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i minister obrony Antoni Macierewicz spotkali się w Londynie w ramach tzw. kwadrygi z brytyjskimi odpowiednikami, Borisem Johnsonem i Michaelem Fallonem.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.10.2017 Warsztaty: "Wybrane aspekty komunikacji społecznej i dialogu międzykulturowego". RODM Toruń poleca

W zajęciach uczestniczyły grupy z ZSO nr 2 w Toruniu - Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Królowej Jadwigi w Toruniu. Warsztaty poprowadził mgr Mateusz Kaleta.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.10.2017 Wykład: "Od Witelona do Karpińskiego – polski Leonardo da Vinci oraz Bill Gates" RODM Toruń poleca

W siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu z siedzibą, ulicy Świętego Józefa odbył się wykład zatytułowany "Od Witelona do Karpińskiego – polski Leonardo da Vinci oraz Bill Gates".

WIĘCEJ INFORMACJI

06.10.2017 Spotkanie Koordynatorów i Konsultantów RODM RODM Toruń poleca

W dniach 5-6 października 2017 r. w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Warszawie miało miejsce spotkanie Koordynatorów i Konsultantów RODM.

WIĘCEJ INFORMACJI

27.09.2017 Wykłady dla studentów z programu ERASMUS+ RODM Toruń poleca

Wykłady dla studentów z programu ERASMUS+, odbyły się 4 października 2017 r. w WSKSiM na ul. Starotoruńskiej 3. "Polish Culture Workshop" i "History of Poland." Poprowadził je w języku angielskim dr Krystian Chołaszczyński

WIĘCEJ INFORMACJI

30.09.2017 I Interdyscyplinarny Zjazd Katedr i Zakładów Bezpieczeństwa RODM Toruń poleca

W dniach 28-29 września 2017 r. miał miejsce I Interdyscyplinarny Zjazd Katedr i Zakładów Bezpieczeństwa z całej Polski. RODM Toruń objął patronatem to spotkanie, a dr Jan Wiśniewski - koordynator RODM w Toruniu, wziął udział w sesji plenarnej zjazdu.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.09.2017 Wykład: "Wielcy Polacy w kulturze - wynalazcy i naukowcy" RODM Toruń poleca

Dnia 30 września 2017 r. odbył się otwarty wykład zatytułowany – "Wielcy Polacy w kulturze - wynalazcy i naukowcy". Wykład zorganizował Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Truniu. Poprowadziła go mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig, konsultantka RODM Toruń.

WIĘCEJ INFORMACJI

27.09.2017 Polska droga do NATO RODM Toruń poleca

26 września 2017 roku w Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie, koordynator RODM Toruń dr Jan Wiśniewski przeprowadził wykład na temat "Polskiej drogi do NATO"

WIĘCEJ INFORMACJI

20.09.2017 "Od Witelona do Karpińskiego
- polski Leonardo da Vinci i Bill Gates"
RODM Toruń poleca

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. ks. F.K. Malinowskiego w Golub-Dobrzyniu odbył się wykład dr Grzegorza Osińskiego, konsultanta Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu pt. "Od Witelona do Karpińskiego - polski Leonardo da Vinci i Bill Gates".

WIĘCEJ INFORMACJI

14.09.2017 Spotkanie ministra Witolda Waszczykowskiego z ambasadorami Niemiec i Francji RODM Toruń poleca

Przyszłość współpracy w formacie Trójkąta Weimarskiego była przedmiotem rozmowy ministra Witolda Waszczykowskiego z ambasadorami Niemiec i Francji, Rolfem Nikelem oraz Pierrem Lévym.

WIĘCEJ INFORMACJI

11.09.2017 Spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej RODM Toruń poleca

W siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy ul. Św. Józefa 23/35 w Toruniu w dniu 11 września 2017 r. o godzinie 11:00, zorganizował spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej - Panią Anna Barbarzak.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.09.2017 Wykład: "Wielcy Polacy w kulturze - wynalazcy i naukowcy" RODM Toruń poleca

Dnia 9 września 2017 r. odbył się otwarty wykład poprowadzony przez mgr Agnieszkę Szwajkowską-Ludwig, zatytułowany – "Wielcy Polacy w kulturze - wynalazcy i naukowcy".

WIĘCEJ INFORMACJI

08.09.2017 Narada Ambasadorów 2017 RODM Toruń poleca

Minister Witold Waszczykowski otworzył dziś w Warszawie tegoroczną Naradę Ambasadorów, w której uczestniczy ponad 70 ambasadorów i kierowników przedstawicielstw dyplomatycznych, reprezentujących Polskę na wszystkich kontynentach oraz przy organizacjach międzynarodowych, a także kandydaci na ambasadorów i kadra kierownicza MSZ.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.09.2017 Spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu serdecznie zaprasza na spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej - Panią Anna Barbarzak.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.09.2017 Spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu serdecznie zaprasza na spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej - Panią Anna Barbarzak.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.09.2017 Dożynki powiatowo-gminne i parafialne "Waganiec 2017" - stoisko promocyjne RODM Toruń RODM Toruń poleca

RODM Toruń zorganizował stoisko promocyjne w ramach Dożynek powiatowo-gminnych i parafialnych "Waganiec 2017".

WIĘCEJ INFORMACJI

02.09.2017 "Dziękczynienie w Rodzinie" - stoisko promocyjne RODM Toruń RODM Toruń poleca

W ramach "Dziękczynienia w Rodzinie" RODM Toruń zorganizował swoje stoisko promocyjne.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.09.2017 Spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej RODM Toruń poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu serdecznie zaprasza na spotkanie z Ambasador Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej - Panią Anna Barbarzak.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.08.2017 Spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski, Rumunii i Turcji z sekretarzem generalnym Paktu Północnoatlantyckiego NATO RODM Toruń poleca

Dnia 25 sierpnia 2017 r. w Warszawie doszło do spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski, Rumunii i Turcji z sekretarzem generalnym Paktu Północnoatlantyckiego NATO. Głównym tematem rozmów były kwestie związane z przyszłorocznym szczytem NATO oraz reforma struktury dowodzenia w ramach organizacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.09.2017 Stoisko promocyjne: Dożynki powiatowo-gminne i parafiane "Waganiec 2017" RODM Toruń zaprasza

RODM Toruń zaprasza na stoisko promocyjne w ramach Dożynek powiatowo-gminnych i parafianych "Waganiec 2017".

WIĘCEJ INFORMACJI

02.09.2017 Stoisko promocyjne: "Dziękczynienie w Rodzinie" RODM Toruń zaprasza

RODM Toruń zaprasza na stoisko promocyjne pod tytułem "Dziękczynienie w Rodzinie".

WIĘCEJ INFORMACJI

18-19.08.2017 Wykład: "Polska informatyka we współczesnym świecie" RODM Toruń poleca

W dniach 18-19 sierpnia 2017 r. przy ul. Starotoruńskiej 3 w Toruniu odbył się cykl warsztatów zatytułowany „Polska informatyka we współczesnym świecie”. Zajęcia poprowadził dyplomowany informatyk Marek Kowalski. W zajęciach wzięła udział młodzież uczestnicząca w warsztatach muzycznych i dziennikarskich.

WIĘCEJ INFORMACJI

17-18.08.2017 Warsztaty: "Wybrane aspekty komunikacji społecznej i dialogu międzykulturowego" RODM Toruń poleca

W dniach 17-18 sierpnia 2017 r. w Toruniu odbył się cykl warsztatów z komunikacji zatytułowany „Wybrane aspekty komunikacji społecznej i dialogu międzykulturowego”. Zajęcia poprowadził konsultant RODM w Toruniu mgr Mateusz Kaleta.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.08.2017 Warsztaty: "Polska informatyka we współczesnym świecie" RODM Toruń zaprasza

RODM Toruń zaprasza na warsztaty pod tytułem "Polska informatyka we współczesnym świecie". Warsztaty poprowadzi dyplomowany informatyk - Marek Kowalski

WIĘCEJ INFORMACJI

18.08.2017 Wykład: "Polska w europejskim systemie bezpieczeństwa" RODM Toruń zaprasza

RODM Toruń zaprasza na warsztaty pod tytułem "Polska w europejskim systemie bezpieczeństwa". Wykład przeprowadzi dr Jan Wiśniewski

WIĘCEJ INFORMACJI

18.08.2017 Warsztaty: "Polska informatyka we współczesnym świecie" RODM Toruń zaprasza

RODM Toruń zaprasza na warsztaty pod tytułem "Polska informatyka we współczesnym świecie". Wykład przeprowadzi dyplomowany informatyk - Marek Kowalski

WIĘCEJ INFORMACJI

18.08.2017 Wykład: "Największe konflikty współczesnego świata" RODM Toruń zaprasza

RODM Toruń zaprasza na warsztaty pod tytułem "Największe konflikty współczesnego świata". Wykład przeprowadzi dr Jan Wiśniewski

WIĘCEJ INFORMACJI

18.08.2017 Warsztaty: "Wybrane aspekty komunikacji społecznej i dialogu międzykulturowego" RODM Toruń zaprasza

RODM Toruń zaprasza na warsztaty pod tytułem "Wybrane aspekty komunikacji społecznej i dialogu międzykulturowego". Warsztaty poprowadzi mgr Mateusz Kaleta

WIĘCEJ INFORMACJI

18.08.2017 Wykład: "Mózg ludzki w cyfrowym świecie. Osiągnięcia współczesnych polskich naukowców" RODM Toruń poleca

18 sierpnia 2017 roku w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbył się wykład dr Grzegorza Osińskiego, konsultanta Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu pt. „Mózg ludzki w cyfrowym świcie. Osiągnięcia współczesnych polskich naukowców”.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.08.2017 Warsztaty: "Wybrane aspekty komunikacji społecznej i dialogu międzykulturowego" RODM Toruń zaprasza

RODM Toruń zaprasza na warsztaty pod tytułem "Wybrane aspekty komunikacji społecznej i dialogu międzykulturowego". Warsztaty poprowadzi mgr Mateusz Kaleta

WIĘCEJ INFORMACJI

16.08.2017 Nowe motto MSZ RODM Toruń poleca

„Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej” – to fragment z przysięgi żołnierzy Armii Krajowej, który staje się nowym motto Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.08.2017 Wykład: "Wielcy Polacy w kulturze – naukowcy i wynalazcy" RODM Toruń

Mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig, wykład pt. „Wielcy Polacy w kulturze – naukowcy i wynalazcy”; Służewo Pole, RODM Toruń

WIĘCEJ INFORMACJI

05.08.2017 Wykład: "Niszczenie i rabunek dóbr kultury polskiej podczas II wojny światowej" RODM Toruń

Mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig, wykład pt. „Niszczenie i rabunek dóbr kultury polskiej podczas II wojny światowej”; Służewo Pole, RODM Toruń

WIĘCEJ INFORMACJI

22.07.2017 Wykład: "Niszczenie i rabunek dóbr kultury polskiej podczas II wojny światowej" RODM Toruń

Mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig, wykład pt. „Niszczenie i rabunek dóbr kultury polskiej podczas II wojny światowej”; Służewo Pole, RODM Toruń

WIĘCEJ INFORMACJI

21.07.2017 Minister Witold Waszczykowski na posiedzeniu Rady do Spraw Zagranicznych w Brukseli RODM Toruń poleca

Polska będzie aktywnie wspierać przestrzeganie podstawowych zasad prawa międzynarodowego w okresie niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019 – zapowiedział szef polskiej dyplomacji w czasie pierwszej sesji Rady poświęconej kluczowym obszarom dalszego wdrażania Strategii Globalnej UE.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.07.2017 Wykład: "Historie wielkich Polaków – ich rola w świecie – płk. Ryszard Kukliński" RODM Toruń poleca

Dnia 18 lipca 2017 r. odbyły się wykłady zatytułowane – "Historie wielkich Polaków – ich rola w świecie – płk. Ryszard Kukliński". Zajęcia poprowadził mgr Mateusz Kaleta, a uczestniczyła w nich młodzież z Letniej Szkoły Języka Polskiego i Kultury Polskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.07.2017 Geopolityka i geostrategia Polski RODM Toruń poleca

17 lipca 2017 r. konsultant Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, dr Krystian Chołaszczyński przeprowadził prelekcję pt. Geopolityka i geostrategia Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.07.2017 Konkurs na stanowisko Menadżera Projektu w Międzynarodowym Funduszu Wyszehradzkim RODM Toruń poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki prowadzi nabór na stanowisko: Menadżera projektu w Międzynarodowym Funduszu Wyszehradzkim

WIĘCEJ INFORMACJI

14.07.2017 Wykład: "Historie wielkich Polaków - ich rola w świecie" RODM Toruń

Dnia 10 lipca 2017 r. dla uczestników Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz studentów uczelni toruńskich odbył się wykład pt. "Historie wielkich Polaków - ich rola w świecie". Zajęcia przeprowadził dr Jan Wiśniewski - koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.07.2017 Minister Witold Waszczykowski na spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej z Austrią, Chorwacją i Słowenią RODM Toruń

Na początku węgierskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej omówiliśmy najważniejsze tematy dla naszego regionu – mówił minister Witold Waszczykowski po spotkaniu w Budapeszcie.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.07.2017 Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków RODM Toruń

""Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków"

to tytuł wykładów, które przeprowadził dr Krystian Chołaszczyński dla słuchaczy z różnych zakątków świata, a zwłaszcza dla uczestników Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla Obcokrajowców - oraz studentów i uczniów uczelni i szkół toruńskich 5 lipca 2017 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.07.2017 Wkład Polski i Polaków w światową politykę, kulturę i naukę - najważniejsze osoby i wydarzenia RODM Toruń

"Wkład Polski i Polaków w światową politykę, kulturę i naukę - najważniejsze osoby i wydarzenia" to tytuł wykładów, które przeprowadził dr Jan Wiśniewski dla słuchaczy z różnych zakątków świata, a zwłaszcza dla uczestników Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla Obcokrajowców - oraz studentów i uczniów uczelni i szkół toruńskich 4 lipca 2017 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.07.2017 Rozpoczęcie prezydencji Estonii w Radzie UE RODM Toruń
– Zapewniam Państwa o pełnej gotowości polskiej administracji do ścisłej bieżącej współpracy z estońską prezydencją – powiedział minister Witold Waszczykowski w poniedziałek podczas spotkania z ambasadorami państw członkowskich UE akredytowanymi w Polsce.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.07.2017 1 lipca Dniem Sejmu Polskiego RODM Toruń

1 lipca 1569 na sejmie walnym w Lublinie zawarto Unię Lubelską – porozumienie pomiędzy stanami Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. W 2015 Sejm VII kadencji podjął uchwałę o ustanowieniu dnia 1 lipca Dniem Sejmu Polskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.06.2017 Young Professionals Programme (YPP) RODM Toruń

Sekretariat Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do egzaminu konkursowego Young Professionals Programme (YPP) skierowanego do młodych absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych karierą w ONZ.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.06.2017 Zostań dyplomatą! RODM Toruń

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2018. Aplikacja dyplomatyczno-konsularna przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.06.2017 Eko Piknik w Konecku - stoisko promocyjne RODM Toruń RODM Toruń

RODM Toruń uczestniczył w Eko Pikniku w Konecku na którym zorganizował swoje stoisko promocyjne. Impreza odbyła się 25 czerwca 2017 roku. Zapraszamy na fotorelację.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.06.2017 Eko Piknik w Konecku - stoisko promocyjne RODM Toruń RODM Toruń

W imieniu organizatorów zapraszamy na Eko Piknik w Konceku na którym to RODM Toruń organizuje swoje stoisko promocyjne.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.06.2017 Wykłady: "Bezpieczeństwo Polski" RODM Toruń

Bezpieczeństwo Polski, szczególnie w kontekście terroryzmu i cyberterroryzmu było przedmiotem wykładów w Gimnazjum Katolickim im. ks. dra Bernarda Sychty w Świeciu dra Jana Wiśniewskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.06.2017 "Niszczenie i rabunek dóbr kultury podczas II Wojny Światowej" RODM Toruń

Mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig, warsztaty pt. „Niszczenie i rabunek dóbr kultury podczas II Wojny Światowej"; Aleksandrów Kujawski; RODM Toruń

WIĘCEJ INFORMACJI

09.06.2017 Nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną w MSZ
spotkanie z Panem Ambasadorem Marcinem Nawrotem
RODM Toruń

13 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielem Akademii Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Panem Ambasadorem Marcinem Nawrotem na temat naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną w MSZ.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.06.2017 Wykład: "Wkład Polski w działanie na rzecz wzajemnego szacunku i zrozumienia" RODM Toruń

W dniu 03 czerwca 2016 roku w Toruniu odbyły się wykłady red. Katarzyny Cegielskiej pt.: "Wkład Polski w działanie na rzecz wzajemnego szacunku i zrozumienia".

WIĘCEJ INFORMACJI

09.06.2017 Nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną w MSZ
spotkanie z Panem Ambasadorem Marcinem Nawrotem
RODM Toruń

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem Akademii Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Panem Ambasadorem Marcinem Nawrotem na temat naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną w MSZ.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.06.2017 O bezpieczeństwie bez tajemnic RODM Toruń

W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie miało miejsce spotkanie dr Jana Wiśniewskiego - koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu z uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.06.2017 Wspólny Dzień Dziecka RODM Toruń

Pierwszego czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i medialnej, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował stoisko promocyjne informujące o działalności ośrodka.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.05.2017 Debata: "Wkład Polaków w rozwój kultury europejskiej" RODM Toruń

RODM Toruń i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialne w Toruniu były organizatorami debaty " Wkład Polaków w rozwój kultury europejskiej - jak uczyć historii i wiedzy o kulturze współczesną młodzież?"

WIĘCEJ INFORMACJI

25.05.2017 Wykłady: Kolegium Kujawskie X.X. Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim RODM Toruń

Dnia 19 maja 2017 r. uczniowie Kolegium Kujawskie X.X. Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim uczestniczyli w wykładach z zakresu priorytetów polskiej polityki zagranicznej. Zajęcia przeprowadził dr Jan Wiśniewski - koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.05.2017 Wykład: "Niszczenie i rabunek dóbr kultury polskiej podczas II wojny światowej" RODM Toruń poleca

Konsultaltka RODM Toruń mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig przeprowadziła cykl wykładów pt. „Niszczenie i rabunek dóbr kultury polskiej podczas II wojny światowej".

WIĘCEJ INFORMACJI

16.05.2017 Wykłady w Zespole Szkół w Bysławiu RODM Toruń

10 maja 2017 roku odbyły się wykłady w Zespole Szkół w Bysławiu.

Wykłady wygłosili dr Grzegorz Osiński "Od Witelona do Karpińskiego - polski Leonardo da Vinci oraz Bill Gates" oraz dr Krystian Chołaszczyński "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków".

WIĘCEJ INFORMACJI

28.04.2017 Wykłady w Golubiu-Dobrzyniu i Gałczewie. RODM Toruń

Wykłady dla klas mundurowych z gimnazjów w Golubiu-Dobrzyniu i Gałczewie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. ks. F. K. Malinowskiego w Golubiu-Dobrzyniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

27.04.2017 XX Forum Polonijne RODM Toruń

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu jest partnerem rozpoczynającego się 28 kwietnia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej XX Forum Polonijnego. Jubileuszowe spotkanie przedstawicieli środowisk polskich za granicą odbędzie się pod hasłem "Wspólnie odpowiedzialni za Polskę".

WIĘCEJ INFORMACJI

27.04.2017 Zajęcia w Kamieniu Krajeńskim RODM Toruń

W dniu 27 kwietnia 2017 r. zajęcia w Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamieniu Krajeńskim przeprowadził dr Jan Wiśniewski - koordynator RODM Toruń. Warsztaty dotyczyły dwóch zasadniczych tematów: "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski" oraz "NATO: na straży bezpieczeństwa Europy i Polski".

WIĘCEJ INFORMACJI

24.04.2017 Jak wygląda życie na Kubie? RODM Toruń

O realiach życia w komunistycznym państwie zebranym w bibliotece WSKSIM opowiadała red. Katarzyna Cegielska, która na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu podzieliła się doświadczeniami z lutowej pielgrzymki na Kubę.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.04.2017 Warsztaty dla studentów:
"Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u"
RODM Toruń

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu 21 kwietnia zorganizował warsztaty dla studentów: "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u" poprowadzone przez mjr mgr inż. Jacka Jarzynę

WIĘCEJ INFORMACJI

19.04.2017 Warsztaty dla studentów: "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u" RODM Toruń

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniuzaprasza na warsztaty dla studentów: "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u" prowadzone przez mjr mgr inż. Jacka Jarzynę

WIĘCEJ INFORMACJI

06.04.2017 Wykład: "Między wiarą, polityką a dyplomacją" RODM Toruń

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu był organizatorem wykładu dotyczącego historii i współczesności Półwyspu Bałkańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem krajów byłej Jugosławii.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.04.2017 Wykład: "Na kubańskim szlaku" RODM Toruń

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zaprasza na wykład red. Katarzyny Cegielskiej "Na kubańskim szlaku".

WIĘCEJ INFORMACJI

04.04.2017 Wykład: "Między wiarą, polityką a dyplomacją" RODM Toruń

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zaprasza na wykład doktora Jana Wiśniewskiego "Między wiarą, polityką a dyplomacją. Bałkany we współczesnych relacjach międzynarodowych".

WIĘCEJ INFORMACJI

30.03.2017 Konferencja naukowa "Polityka historyczna państwa" RODM Toruń

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja naukowa „Polityka historyczna państwa”. W spotkaniu wzięli udział przedstawicie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, parlamentu, Instytutu Pamięci Narodowej, a także władz samorządowych.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.03.2017 "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski" RODM Toruń

16 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Mogilnie dr Jan Wiśniewski, koordynator RODM w Toruniu wygłosił wykłady pt. "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski".

WIĘCEJ INFORMACJI

17.03.2017 "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków". RODM Toruń

W czwartek 16 marca 2017r. dr Krystian Chołaszczyński wygłosił wykłady pt. "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków". Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Mogilnie.

WIĘCEJ INFORMACJI

10.03.2017 Konferencja naukowa "Polityka historyczna państwa" RODM Toruń

RODM Toruń, zaprasza na konferencje naukową "Polityka hitoryczna Państwa" która odbędzie się 30 marca 2017 r. w auli WSKSiM w Toruniu w godzinach 10:30 - 15:00

WIĘCEJ INFORMACJI

10.03.2017 Warsztaty dla uczniów, finalistów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym RODM Toruń

W czwartek, 9 marca 2017 r. miały miejsce warsztaty organizowane przez RODM w Toruniu dla uczniów, którzy dostali się do finałów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

WIĘCEJ INFORMACJI

08.03.2017 Zwycięzcy konkursu "Poznaj wielkich Polaków - dzięki nim świat zyskał..." RODM Toruń

W dniu 2 marca 2017 roku komisja konkursowa w składzie dr Jan Wiśniewski, dr Grzegorz Osiński oraz dr Krystian Chołaszczyński ustaliła, iż:

WIĘCEJ INFORMACJI

07.03.2017 Warsztaty dla uczniów finalistów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym RODM Toruń

W czwartek 9 marca o godz. 10.30 rozpoczną się warsztaty organizowane przez RODM w Toruniu dla uczniów, którzy dostali się do finałów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.03.2017 Warsztaty: "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u" RODM Toruń

03 marca 2017 roku odbyły się warsztaty nt. Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u prowadzone przez mgr. inż. Jacka Jarzynę

WIĘCEJ INFORMACJI

02.03.2017 Zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim RODM Toruń

W dniu 2 marca 2017 r. dr Jan Wiśniewski, koordynator RODM w Toruniu wygłosił w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim cykl wykładów pt.: "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski".

WIĘCEJ INFORMACJI

27.02.2017 Warsztaty dla studentów
"Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u"
RODM Toruń

RODM Toruń zaprasza studentów na warsztaty "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u"

WIĘCEJ INFORMACJI

21.02.2017 Obchody 99 rocznicy Odrodzenia Państwa Litewskiego RODM Toruń

22 lutego 2017 roku o godzinie 18.00 w Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki w Toruniu odbędą się uroczyste obchody 99 rocznicy Odrodzenia Państwa Litewskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

10.02.2017 Priorytety polskiej polityki zagranicznej na 2017 r. MSZ

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski przedstawił w Sejmie, dnia 9 lutego 2017 r. priorytety polskiej polityki zagranicznej. Rząd przyjął założenia zaproponowane przez Pana ministra, który już na wstępie wystąpienia podkreślił z jakimi kryzysami Polska musiała się zmagać w 2016 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.02.2017 Warsztaty: "Możliwość wykorzystania Funduszy Unijnych" RODM Toruń

26 stycznia 2017 roku, w Świetlicy Wiejskiej w Białkowie odbyły się warsztaty pt.: "Możliwość wykorzystania Funduszy Unijnych" prowadzone przez akredytowanego trenera ds. funduszy strukturalnych Przemysława Pawlaka.

WIĘCEJ INFORMACJI

31.01.2017 WARSZTATY "MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTYWANIA FUNDUSZY UNIJNYCH" RODM Toruń

Konsultaltka RODM Toruń mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig przeprowadziła warsztaty w Aleksandrowie Kujawskim pt. "Możliwość wykorzystania funduszy unijnych".

WIĘCEJ INFORMACJI

26.01.2017 Wykłady: „Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski”: wykłady dr Jana Wiśniewskiego RODM Toruń

„Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski” to temat wykładów koordynatora RODM w Toruniu dr Jana Wiśniewskiego, które zostały zaprezentowane w II Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w dniu 26 stycznia 2017 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.01.2017 WARSZTATY "MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTYWANIA FUNDUSZY UNIJNYCH" RODM Toruń

Konsultaltka RODM Toruń mgr Agnieszka Szwajkowska-Ludwig przeprowadziła warsztaty w Aleksandrowie Kujawskim pt. "Możliwość wykorzystania funduszy unijnych".

WIĘCEJ INFORMACJI

18.01.2017 WARSZTATY "MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTYWANIA FUNDUSZY UNIJNYCH" RODM Toruń

RODM Toruń zaprasza na warsztaty "Możliwośc wykorzystywania funduszy unijnych" prowadzone przez Przemysława Pawlaka - akredytowanego trenera ds. funduszy strykturalnych.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.01.2017 WYKŁAD: ORGANIZACJA I SYSTEM PRAWNY W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM RODM Toruń

Dr Krystian Chołaszczyński wygłosił w Toruniu wykład pt. Organizacja i system prawny w Parlamencie Europejskim

WIĘCEJ INFORMACJI

13.01.2017 TERRORZYM I CYBERTERRORYZM WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE RODM Toruń

RODM w Toruniu zaprasza na wykłady dr Jana WIśniewskiego "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie" które odbędą się podczas zimowych warsztatów WSKSiM

WIĘCEJ INFORMACJI

11.01.2017 WĘGRY - SPORY O HISTORIĘ I TERAŹNIEJSZOŚĆ RODM Toruń

W dniu 11 stycznia w siedzibie RODM w Toruniu miał miejsce wykład profesora dr hab. Jerzego Roberta Nowaka pt. "Węgry - spory o historię i teraźniejszość".

WIĘCEJ INFORMACJI

04.01.2017 WĘGRY - SPORY O HISTORIĘ I TERAŹNIEJSZOŚĆ RODM Toruń

RODM w Toruniu zaprasza na wykład profesora dr hab. Jerzego Roberta Nowaka "Węgry - spory o historię i teraźniejszość". 11 stycznia 2017 r. o godzinie 17:00 Aula WSKSiM, ul. Świętego Józefa 23/35

WIĘCEJ INFORMACJI

04.01.2017 PROGRAM STAŻOWY W BRUKSELI RODM Toruń

Członkowie Parlamentu Europejskiego oraz Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie„Europa Kujaw i Pomorza" serdecznie zapraszają do udziału w programie stażowym w Brukseli.

WIĘCEJ INFORMACJI