RODMToruń

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ


AKTUALNOŚCI W RODM TORUŃ


Konkurs na stanowisko Menadżera Projektu w Międzynarodowym Funduszu Wyszehradzkim

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki prowadzi nabór na stanowisko: Menadżera projektu w Międzynarodowym Funduszu Wyszehradzkim. Termin zgłoszeń: 6 sierpnia 2017 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wykład: "Historie wielkich Polaków - ich rola w świecie"

Dnia 10 lipca 2017 r. dla uczestników Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz studentów uczelni toruńskich odbył się wykład pt. "Historie wielkich Polaków - ich rola w świecie".

WIĘCEJ INFORMACJI

Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków

to tytuł wykładów, które przeprowadził dr Krystian Chołaszczyński dla słuchaczy z różnych zakątków świata, a zwłaszcza dla uczestników Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla Obcokrajowców - oraz studentów i uczniów uczelni i szkół toruńskich.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wkład Polski i Polaków w światową politykę, kulturę i naukę - najważniejsze osoby i wydarzenia

to tytuł wykładów, które przeprowadził dr Jan Wiśniewski dla słuchaczy z różnych zakątków świata a zwłaszcza dla uczestników Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla Obcokrajowców - oraz studentów i uczniów uczelni i szkół toruńskich

WIĘCEJ INFORMACJI

Rozpoczęcie prezydencji Estonii w Radzie UE

Zapewniam Państwa o pełnej gotowości polskiej administracji do ścisłej bieżącej współpracy z estońską prezydencją – powiedział minister Witold Waszczykowski w poniedziałek podczas spotkania z ambasadorami państw członkowskich UE akredytowanymi w Polsce.

WIĘCEJ INFORMACJI

1 lipca Dniem Sejmu Polskiego

1 lipca 1569 na sejmie walnym w Lublinie zawarto Unię Lubelską – porozumienie pomiędzy stanami Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. W jej wyniku powstało państwo znane w historiografii jako Rzeczpospolita Obojga Narodów.

WIĘCEJ INFORMACJI

Young Professionals Programme

Sekretariat Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do egzaminu konkursowego Young Professionals Programme (YPP) skierowanego do młodych absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych karierą w ONZ.

WIĘCEJ INFORMACJI

Zostań dyplomatą!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2018. Aplikacja dyplomatyczno-konsularna przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

Eko Piknik w Konecku - stoisko promocyjne RODM Toruń

RODM Toruń uczestniczył w Eko Pikniku w Konecku na którym zorganizował swoje stoisko promocyjne. Impreza odbyła się 25 czerwca 2017 roku. Zapraszamy na fotorelację.

WIĘCEJ INFORMACJI

Eko Piknik w Konecku - stoisko promocyjne RODM Toruń

W imieniu organizatorów zapraszamy na Eko Piknik w Konceku na którym to RODM Toruń organizuje swoje stoisko promocyjne. Impreza odbędzie się 25 czerwca 2017 roku od godziny 14:00 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Konceku

WIĘCEJ INFORMACJI

Wykłady: "Bezpieczeństwo Polski"

Bezpieczeństwo Polski, szczególnie w kontekście terroryzmu i cyberterroryzmu było przedmiotem wykładów w Gimnazjum Katolickim im. ks. dra Bernarda Sychty w Świeciu dra Jana Wiśniewskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

Nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną w MSZ

13 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielem Akademii Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ambasadorem M. Nawrotem na temat naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną w MSZ.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wkład Polski w działanie na rzecz wzajemnego szacunku i zrozumienia

W dniu 03 czerwca 2016 roku w Toruniu odbyły się wykłady red. Katarzyny Cegielskiej pt.: "Wkład Polski w działanie na rzecz wzajemnego szacunku i zrozumienia".

WIĘCEJ INFORMACJI

Nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną w MSZ

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem Akademii Dyplomatycznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ambasadorem M. Nawrotem na temat naboru na aplikację dyplomatyczno-konsularną w MSZ.

WIĘCEJ INFORMACJI

O bezpieczeństwie bez tajemnic

W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie miało miejsce spotkanie dr Jana Wiśniewskiego - koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu z uczniami.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wspólny Dzień Dziecka

Pierwszego czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i medialnej, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował stoisko promocyjne informujące o działalności ośrodka.

WIĘCEJ INFORMACJI

Debata: "Wkład Polaków w rozwój kultury europejskiej"

RODM Toruń i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialne w Toruniu były organizatorami debaty " Wkład Polaków w rozwój kultury europejskiej - jak uczyć historii i wiedzy o kulturze współczesną młodzież?"

WIĘCEJ INFORMACJI

Wykłady: Kolegium Kujawskie X.X. Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim

Dnia 19 maja 2017 r. uczniowie Kolegium Kujawskie X.X. Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim uczestniczyli w wykładach z zakresu priorytetów polskiej polityki zagranicznej. Zajęcia przeprowadził dr Jan Wiśniewski - koordynator RODM w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

Debata: "Wkład Polaków w rozwój kultury europejskiej"

RODM Toruń i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialne w Toruniu zapraszaja 25 maja 2017 r. na debatę " Wkład Polaków w rozwój kultury europejskiej - jak uczyć historii i wiedzy o kulturze współczesną młodzież?"

WIĘCEJ INFORMACJI

Wykłady w Zespole Szkół w Bysławiu

Wykłady wygłosili dr Grzegorz Osiński "Od Witelona do Karpińskiego - polski Leonardo da Vinci oraz Bill Gates" oraz dr Krystian Chołaszczyński "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków".

WIĘCEJ INFORMACJI

Wykłady w Golubiu-Dobrzyniu i Gałczewie.

Wykłady dla klas mundurowych z gimnazjów w Golubiu-Dobrzyniu i Gałczewie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. ks. F. K. Malinowskiego w Golubiu-Dobrzyniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

XX Forum Polonijne

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu jest partnerem rozpoczynającego się 28 kwietnia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej XX Forum Polonijnego.

WIĘCEJ INFORMACJI

Zajęcia w Kamieniu Krajeńskim

W dniu 27 kwietnia 2017 r. zajęcia w Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamieniu Krajeńskim przeprowadził dr Jan Wiśniewski - koordynator RODM Toruń.

WIĘCEJ INFORMACJI

Jak wygląda życie na Kubie?

O realiach życia w komunistycznym państwie zebranym w bibliotece WSKSIM opowiadała red. Katarzyna Cegielska, która na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu podzieliła się doświadczeniami z lutowej pielgrzymki na Kubę.

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty dla studentów: "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u"

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu 21 kwietnia przeprowadził warsztaty dla studentów: "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u" poprowadzone przez mjr mgr inż. Jacka Jarzyn

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty dla studentów: "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u"

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniuzaprasza na warsztaty dla studentów: "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u" prowadzone przez mjr mgr inż. Jacka Jarzyn

WIĘCEJ INFORMACJI

WYKŁAD: "MIĘDZY WIARĄ, POLITYKĄ A DYPLOMACJĄ"

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu był organizatorem wykładu dotyczącego historii i współczesności Półwyspu Bałkańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem krajów byłej Jugosławii.

WIĘCEJ INFORMACJI

WYKŁAD: "NA KUBAŃSKIM SZLAKU"

22 kwietnia 2017 roku o godz. 20:00 RODM w Toruniu zaprasza na wykład red. Katarzyny Cegielskiej "Na kubańskim szlaku" do biblioteki WSKSiM przy ul. Starotoruńskiej 3 w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

WYKŁAD: "MIĘDZY WIARĄ, POLITYKĄ A DYPLOMACJĄ"

RODM w Toruniu zaprasza na wykład doktora Jana Wiśniewskiego "Między wiarą, polityką a dyplomacją. Bałkany we współczesnych relacjach międzynarodowych".

WIĘCEJ INFORMACJI

Konferencja „Ład Światowy Anno Domini 2017”

W dniach 29-30 marca 2017 r. w Pałacu w Ostromecku koło Bydgoszczy miała miejsce Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Ład Światowy Anno Domini 2017”, w której partnerem był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

WIĘCEJ INFORMACJI

Konferencja naukowa "Polityka historyczna państwa"

W dniu 30 marca 2017 r. w auli WSKSiM w Toruniu odbyła się konferencja naukowa pod tytułem „Polityka historyczna państwa”. Konferencja poświęcona została zagadnieniom realizacji polityki historycznej na szczeblu państwowym i samorządowym.

WIĘCEJ INFORMACJI

"Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski"

16 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Mogilnie dr Jan Wiśniewski, koordynator RODM w Toruniu wygłosił wykłady pt. "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski".

WIĘCEJ INFORMACJI

"Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej - studium przypadków".

W czwartek 16 marca 2017r. dr Krystian Chołaszczyński wygłosił wykłady w Zespole Szkół w Mogilnie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty dla uczniów finalistów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W czwartek, 9 marca 2017 r. miały miejsce warsztaty organizowane przez RODM w Toruniu dla uczniów, którzy dostali się do finałów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

WIĘCEJ INFORMACJI

Zwycięzcy konkursu "Poznaj wielkich Polaków - dzięki nim świat zyskał..."

W dniu 2 marca 2017 roku komisja konkursowa w składzie dr Jan Wiśniewski, dr Grzegorz Osiński oraz dr Krystian Chołaszczyński ustaliła, iż ...

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty dla uczniów finalistów Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

W czwartek 9 marca o godz. 10.30 rozpoczną się warsztaty organizowane przez RODM w Toruniu dla uczniów, którzy dostali się do finałów OWoPiŚW..

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty: "Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u"

03 marca 2017 roku odbyły się warsztaty nt. Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u prowadzone przez mgr. inż. Jacka Jarzynę

WIĘCEJ INFORMACJI

Zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim

2 marca 2017 r. dr Jan Wiśniewski, wygłosił w ZSOiZ w Solcu Kujawskim cykl wykładów pt.: "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie a bezpieczeństwo Polski".

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty dla studentów
"Podstawy protokołu dyplomatycznego i savoir-vivre'u"

Zapraszamy do RODM Toruń 3 marca 2017 r. WSKSiM ul. Starotoruńska 3 w Toruniu. Sala nr 12. Zapisy przyjmujemy od 1 marca 2017. Zajęcia poprowadzi mjr mgr inż. Jacek Jarzyna.

WIĘCEJ INFORMACJI

Obchody 99 rocznicy Odrodzenia Państwa Litewskiego

22 lutego 2017 roku o godzinie 18.00 w Centrum Kulturalno Kongresowym Jordanki w Toruniu odbędą się uroczyste obchody 99 rocznicy Odrodzenia Państwa Litewskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

Priorytety polskiej polityki zagranicznej na 2017 r.

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski przedstawił w Sejmie, dnia 9 lutego 2017 r. priorytety polskiej polityki zagranicznej.

WIĘCEJ INFORMACJI

Warsztaty: "Możliwość wykorzystania Funduszy Unijnych"

26 stycznia 2017 roku, w Świetlicy Wiejskiej w Białkowie odbyły się warsztaty pt.: "Możliwość wykorzystania Funduszy Unijnych" prowadzone przez akredytowanego trenera ds. funduszy strukturalnych Przemysława Pawlaka.

WIĘCEJ INFORMACJI

TERRORYZM I CYBERTERRORYZM WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

to temat wykładów koordynatora RODM w Toruniu dr Jana Wiśniewskiego, które zostały zaprezentowane w II Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w dniu 26 stycznia 2017 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

WARSZTATY: MOŻLIWOŚĆ WYKORZYSTYWANIA FUNDUSZY UNJNYCH

RODM Toruń zaprasza na warsztaty "Możliwośc wykorzystywania funduszy unijnych" prowadzone przez Przemysława Pawlaka - akredytowanego trenera ds. funduszy strykturalnych.

WIĘCEJ INFORMACJI

WYKŁAD: ORGANIZACJA I SYSTEM PRAWNY W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

Dr Krystian Chołaszczyński wygłosił w Toruniu wykład pt. Organizacja i system prawny w Parlamencie Europejskim

WIĘCEJ INFORMACJI

TERRORZYM I CYBERTERRORYZM WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

RODM w Toruniu zaprasza na wykłady dr Jana WIśniewskiego "Terroryzm i cyberterroryzm we współczesnym świecie" które odbędą się podczas zimowych warsztatów WSKSiM

WIĘCEJ INFORMACJI

WĘGRY - SPORY O HISTORIĘ I TERAŹNIEJSZOŚĆ

W dniu 11 stycznia w siedzibie RODM w Toruniu miał miejsce wykład profesora dr hab. Jerzego Roberta Nowaka pt. "Węgry - spory o historię i teraźniejszość".

WIĘCEJ INFORMACJI

WĘGRY - SPORY O HISTORIĘ I TERAŹNIEJSZOŚĆ

RODM w Toruniu zaprasza na wykład profesora dr hab. Jerzego Roberta Nowaka "Węgry - spory o historię i teraźniejszość". 11 stycznia 2017 r. o godzinie 17:00 Aula WSKSiM, ul. Świętego Józefa 23/35

WIĘCEJ INFORMACJI

PROGRAM STAŻOWY W BRUKSELI

Członkowie Parlamentu Europejskiego oraz Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie„Europa Kujaw i Pomorza" serdecznie zapraszają do udziału w programie stażowym w Brukseli.

WIĘCEJ INFORMACJI


ROK 2016


KONKURS "POZNAJ WIELKICH POLAKÓW - DZIĘKI NIM ŚWIAT ZYSKAŁ ..."

RODM Toruń ogłasza konkurs dla młodzieży szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego pt. "POZNAJ WIELKICH POLAKÓW - DZIĘKI NIM ŚWIAT ZYSKAŁ ..."

WIĘCEJ INFORMACJI

Spotkanie Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej

28-29 listopada br. Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej zorganizował ostatnie już w tym roku spotkanie z koordynatorami i konsultantami Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

WYKŁAD: "ZACZĘŁO SIĘ W POLSCE... TRANSFORMACJA W EUROPIE 1989"

W dniu 16 grudnia 2016 roku w Janikowie odbył się kolejny wykład dr. Krystiana Chołaszczyńskiego "Zaczęło się w Polsce... Transformacja w Europie 1989"

WIĘCEJ INFORMACJI

WYKŁAD: "PORÓWNANIE MODELI TRANSFORMACJI GOSPODARCZYCH W KRAJACH EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ"

W dniu 15.12.2016 roku odbył się wykład dr Doroty Żuchowskiej "Porównanie modeli transformacji gospodarczych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej"

WIĘCEJ INFORMACJI

WYKŁAD: "POLSKA DROGA DO NATO"

W dniu 14 grudnia 2016 r. dr Jan Wiśniewski, koordynator RODM w Toruniu wygłosił cykl wykładów pt.: "Polska droga do NATO".

WIĘCEJ INFORMACJI

Wykład: "Zaczęło się w Polsce... Transformacja w Europie 1989"

Dnia 13 grudnia 2016 roku w Toruniu odbył się cykl wykładów dr Krystiana Chołaszczyńskiego "Zaczęło się w Polsce... Transformacja w Europie 1989".

WIĘCEJ INFORMACJI

WYKŁAD: "POLACY RATUJĄCY ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ. STUDIUM PRZYPADKÓW"

Dr Krystian Chołaszczyński wygłosił cykl wykładów pt.: "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej. Studium przypadków".

WIĘCEJ INFORMACJI

DZIEŃ SŁUŻBY ZAGRANICZNEJ

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu zorganizował wykłady oraz warsztaty w związku z Dniem Służby Zagranicznej RP.

WIĘCEJ INFORMACJI
facebook